Ripple da (XRP) Sular Durulmuyor! Bu Üç Önemli Gelişme Güne Damgasını Vurdu

0 0

Dava Tarihi Belli Oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz hafta Ripple ve iki yöneticisi CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’a dava açmasından sonra ilk duruşma tarihi belli oldu.

Buna göre ilk duruşma 22 Şubat 2021’de New York Güney Bölgesi Fedaral Mahkemesi’nde görülecek.

SEC Ripple’ı ve iki yöneticisini1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçluyor. 

Ripple Sesizliğini Bozdu

 Bugün Ripple yetkilileri sessizliklerini bozarak:  “Halk ve basın hikayeyi yalnızca SEC tarafından duydu ve Ripple aleyhindeki bu kanıtlanmamış iddialara karşı birkaç hafta içinde yanıtımızı sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Ripplea göre SEC’nin açtığı dava Ripple ile bağlantısı bulunmayan sayısız masum XRP sahibine zarar verdi. Şirket tüm ürünleriyle ABD ve dünyada müşterilerle çalışmaya ve onları desteklemeye devam edeceğini bildirdi. Ripple “Şirketimizi savunacağız ve ABD kripto para sektörü için var olan belirsizliği ortadan kaldırmak üzere bu konuyu mahkemede çözüme kavuşturmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Bittrex Borsası Ripple Alım Satımlarını Askıya Aldı

Coinbase’in XRP ticaretini askıya alacağı haberi gündeme bomba gibi düşerken bu hamlenin diğer büyük hacimli borsaları da harekete geçireceği düşünülüyordu.

Beklenen oldu ve ilk hacimli borsa olarak Bittrex’ten açıklama geldi. 2014 yılında kurulan ve hacme göre ilk 10 borsada bulunan Bittrex borsası XRP’yi listesinden çıkaracağını duyurdu.15 Ocak Cuma günü XRP’yi listesinden çıkaracağını duyuran borsa tüm XRP alım satım işlemlerinin bu tarihte durdurulacağını açıkladı. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku