Bitcoin Tehlike de mi? En Son Bloomberg Raporu ndan ve Analist Max Keiser dan Çarpıcı İddialar!

0 0

Geçen haftaki en son Bloomberg raporu Bitcoinin (BTC) son zamanlarda büyük rallisinden sonra düzenleyicilerin radarına takılarak incelemeye alınmaya başlandığını öne sürdü. Rapor  SECin XRPnin kayıtsız menkul kıymet olarak satıldığı iddiasıyla Ripple aleyhine dava açmasından kısa bir süre sonra geldi.

Ancak kripto analisti Max Keiser burada korkulacak bir şey olmadığını belirtiyor. Keizer Bitcoinin (BTC) düzenleyicinin erişiminden uzak olduğunu düşünüyor. Bitcoinin “düzenleyicilerin Bitcoinin hızını kesemeyeceğini” ve farklı ülkelerdeki düzenleyicilerin çoğunun zaten saf değiştirerek “Bitcoin taraftarı ” olduğunu belirtti.

 Merkez Bankaları Sovyetler Birliği Gibi Düşecekler 

 Keiserin yorumları Biden yönetiminin gelecek ay göreve gelecek olan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’den kaynaklanan endişelerin ortasında geldi. Eskiden Federal Rezerv başkanı olan Bayan Yellen kripto para  topluluğu içinde kripto para karşıtı duruşuyla tanınıyor.

28 Aralık Pazartesi günü Express UK ile konuşan Keizer şunları söyledi:

“Şunu söylemem gerekir ki: daha fazla itibari para basmalarını gerektirmeyen ve sadece Bitcoin talebini ve fiyatı yükselten bu durumu durdurmak için gerçekten yapabilecekleri hiçbir şey yoktur. Zaten kusurlar görüyoruz. Çeşitli ülkelerdeki düzenleyiciler Bitcoine yön veriyor. 1991’de Sovyetler Birliği’nin düşüşü gibi bu sefer küresel merkez bankalarının düşüşünü görüyoruz. “

Bitcoin (BTC) 35 Bin Dolara Çıkacak mı?

 Bu Bitcoin (BTC) için yeni bir şey değil. Dünyanın lider kripto para birimi varlığının son on yılında çok sayıda büyük düzenleme baskısının üstesinden geldi. Hiçbir düzenleyici eylem BTC yatırımcılarını caydıramadı. Artık kurumsal katılımın artmasıyla Bitcoin her geçen gün daha da güçleniyor.

Son zamanlarda Max Keizer Bitcoin (BTC) rallisinin henüz bitmediğini ve artan hash oranına bağlı olarak kısa vadede 35 bin dolara yükselebileceğini söyledi. Keizer son zamanlarda Stansberry Research podcastinde Daniela Cambone ile bir röportaj sırasında son BTC rallisini nelerin desteklediğinden bahsetti ve şunları söyledi:

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor ve muhtemelen Elon Musk ve diğerlerinin keşfettiği şey Federal Rezerv bankası ve diğer merkez bankalarının çok istikrarsız bir durumda olduklarıdır. Bunun nedeni bu bankaların faiz oranlarını yapay olarak bu olağanüstü düşük seviyelere neredeyse sıfıra çekmeleridir.  Bu konuda yanılmayın Michael Saylor ve Bitcoinciler Federal Rezerv bankasına ve küresel merkez bankacılığı sistemine saldırıyor. Bu yüzden 200 bin dolar veya 300 bin dolarlık Bitcoin seviyelerini hepimiz görebileceğiz “

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen görevi üstlense bile hükümetin ek teşviklerle daha fazla para basma ve pompalama olasılığı daha yüksek. Yellen geçtiğimiz günlerde Kongrenin daha fazla harcama yapması gerektiğini söyledi. Bu Bitcoin için kesinlikle daha olumlu bir durum yaratacak ve onu daha da güçlü bir “değer deposu” haline getirecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku