Ripple CEO’su Ateş Püskürdü: Hedefte SEC ve Ethereum Var!

1.712

XRP ve SEC arasında devam eden dava her geçen gün daha da sertleşmeye devam ediyor. İki taraf arasındaki gerilim Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın, SEC’in Ethereum’a yaklaşımını sorgulaması ile daha da artıyor. 21 Ekim’de DC Fintech Week sanal konferansında konuşan Galinghouse, komisyonun Ethereum’a ayrıcalıklı bir muamelede bulunduğunu dile getirdi. Garlinghouse, SEC’in Ethereum’a serbest geçiş sağladığını ve ETH’nin XRP’yi geçmesine izin veren düzenlemelere yeşil ışık yaktığını iddia ediyor.

Ripple CEO’su, SEC’in Ethereum’u kayırdığını iddia ediyor

XRP ile SEC arasındaki gerilim son aylarda yeni zirvelere tırmanıyor. Aralık 2020’de SEC, XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığı için Ripple’a dava açmıştı. Ocak 2021’de Ripple, SEC’den Ethereum’u neden bir menkul kıymet olarak görmediğine dair Bilgi Özgürlüğü Yasası kapsamında bir açıklama talep etti. Temmuz 2021’de bölge mahkemesi, Ripple’ın 2018’de ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını beyan eden bir SEC yetkilisini şahitlik etmesine izin verdi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in bir Blockchain girişim şirketi olan XRP’ye makul olmayan bir şekilde sert davrandığını belirtiyor. Ayrıca, Ethereum’un son birkaç yıldaki başarısının kısmen SEC’in olumlu muamelesinden kaynaklandığını da dile getiriyor. 21 Ekim’de gerçekleşen DC Fintech Week sanal konferansında konuşan CEO Garlinghouse konuya ilişkin olarak şunları ifade ediyor:

Son birkaç yıl içinde XRP en değerli ikinci dijital varlık oldu. SEC’in ETH’ye geçiş izni verdiği netleştiğinde, ETH bu sayede açıkça patladı.

XRP uzun bir süredir piyasa sıralamasında düşüş yaşıyor

Aralık 2017’de XRP, Bitcoin’in hemen arkasında piyasadaki 2 numaralı kripto para birimiydi. Bugün, Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Solana (SOL)’nın yıllar içinde beğeni kazanmasıyla yedinci sıraya geriledi. Aynı zamanda, Ethereum (ETH) ikinci sırada baskın kalmaya devam ediyor. SEC’in son zamanlardaki tüm güçlü düzenleyici faaliyetleri hakkında yorum yapan Garlinghouse, düzenleyicinin şirketine ve Coinbase’e karşı agresif olduğunu belirtiyor. Ayrıca komisyonun sözde yatırımcıları koruma argümanını da dile getiren Ripple CEO’su bu konuda şu yorumu yapıyor:

Yatırımcıları koruduğunu iddia eden SEC’e dava açmaya çalışan XRP sahibi yaklaşık 50.000 ABD’li insan var.

Teknoloji şirketi ve SEC, son birkaç ayda birden fazla mahkeme duruşması gerçekleştirdi. Ripple, SEC’in dava için son tarihi uzatma çabalarına karşı çıkıyor. Altcoin’in şirketi, bu davanın çözümünde daha fazla gecikmenin “sanıkların ve XRP sahiplerinin çıkarlarına ciddi zarar vereceğini” belirtiyor. XRP ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’in, Ripple’a olan düşmanlığında selefi Jay Clayton ile birlikte olduğunu kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku