Polkadot, Bu Kritik Engeli Aşarsa Yüzde 50’lik Bir Ralli Yapabilir

1.175

Popüler altcoin projesi Polkadot şu anda, önemli ölçüde zahmetli iki seviye arasında işlem yaptığı için belirleyici bir an ile karşı karşıya görünüyor. Bu seviyelerden herhangi birinin üzerinde kesin bir kapanış, yeni bir ralliyi başlatabilir. Ünlü analist Akash Girimath’a göre DOT, piyasanın yükselişi nedeniyle 47,96 doları aşarsa yüzde 50 yükselişe geçebilir.

DOT fiyatı iki önemli seviye arasında duruyor

Polkadot fiyatı son 24 gün içinde yaklaşık yüzde 75 artarak 47.96 ile 38,69 dolar arasında seyrediyor. Ünlü analist Akash Girimath, bu iki seviyenin DOT’un bir sonraki yönünü belirleyecek olan iki büyük engel olduğunu düşünüyor. Önceki engel, DOT’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.78 doların hemen altında bulunuyor. Bu nedenle, halihazırda ticarette olan yatırımcılar bu noktayı kâr elde etmek için seçebilir. Bu da kırılmayı zor bir seviye haline getirebilir.

Deneyimli kripto para analisti Akash Girimath’a göre alıcıların satış baskısını aşmayı başardığı ve bu bariyerin üzerinde kararlı bir kapanış ürettiği bir senaryoda, Polkadot (DOT)’ta yeni bir yükseliş trendinin yolu açılacak. Girimath, altcoin projesinin 53.90 dolardaki yüzde 100 trend tabanlı Fibonacci uzatma seviyesinin, DOT fiyatının yeni bir zirve yapabileceği yer olacağını düşünüyor.

Analiste göre Polkadot bu engeli aşarsa yüzde 50’lik kazanç sağlayacak

Analiste göre bu engelin aşılması DeFi token’ını bir sonraki bariyere 71,45 dolardan itecek. Bu da yüzde 161,8 trend tabanlı Fibonacci uzatma seviyesine denk geliyor. Altcoin projesinin 47,96 dolardan bu rekor seviyeye yükselişi, Girimath’a göre Polkadot (DOT)’a yüzde 50’lik bir kazanç sağlayacak. Öte yandan, DOT fiyatı 47,96 doları aşamazsa, bu satın alma baskısının azaldığını gösterecek. Bu durumda DOT, boğaların geri dönebileceği 38,69 dolarlık destek zeminini tekrar ziyaret edebilir.

Analist ayrıca, Polkadot fiyatı bu destek seviyesini dirence çevirirse, yüzde 15’lik bir düşüşle 33,03 dolara düşeceğini ifade ediyor. Dahası, bu seviyenin kırılması durumunda DOT 25,50 dolar bariyerini yeniden test edecek ve 38,69 dolardan yüzde 33’lük bir düşüş oluşturacak. Bunlara ek olarak, piyasa değerine göre sekizinci sırada olan kripto para birimi yazım sırasında 45,71 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku