SEC’in Son Hamlesi Ripple Rallisini Etkileyebilir! İşte Ayrıntılar

4.329

XRP Davası: SEC, Uzman Keşif Uzatma Temyizi ile XRP’nin boğa koşusunu atlamasını hedefliyor. Ripple (XRP) davasındaki en son gelişme, SEC’nin Mahkeme’den bilirkişi raporu son tarihini 12 Kasım 2021’e ve uzman keşif için son tarihi 12 Kasım 2021’den 14 Ocak 2022’ye uzatılmasını talep eden bir mektup gönderdi. Davacı, uzatmanın her iki tarafa da itiraz raporları hazırlaması ve en az 14 bilirkişinin ifadesine başvurması için yeterli zaman ayıracağını kaydetti.

Ripple, XRP’yi ayı koşusundan kurtarmak için SEC’nin uzatma talebine itiraz ediyor

Ripple, itiraz raporunun son tarihinin 12 Kasım’a kadar uzatılmasına rıza gösterirken, davanın XRP’nin boğa koşusunu tamamen kaçırmasına sebep olacak kadar uzamasını önlemek amacıyla 14 Ocak son teslim tarihine karşı çıkıyor. Ayrıca Ripple, 18 Ekim 2021’de bu önergeye itiraz etmeyi de planlıyor.SEC, 22 Aralık’a kadar uzman keşif süresinin uzatılmasını önleyerek Ripple’a bir uzlaşma teklif etti, ancak savunma bu teklifi de reddetti. Ripple (XRP), uzatmanın “büyük olasılıkla özet karar hareketi için brifing programını etkileyeceğini” savunuyor, 10 Aralık 2021’den sonra Şükran Günü tatillerinde başlaması bekleniyor.

SEC, uzatmaya ilişkin itirazı destekliyor

Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’in davayla ilgili olduğu için Ripple çalışanları arasındaki Slack mesajlarına erişebileceğine karar verdi. Ancak Ripple konu hakkındaki belgelerin üretimini tamamlamadığını ve bunun için herhangi bir zaman çizelgesi de sağlamadığını belirtti. Davacı, kabul edilen bir önergenin eksik keşfinin yanı sıra, tarafların Sulh Hakimi Netburn’da bekleyen toplam dört keşif önergesi olduğunu belirtmektedir. Davacı, önerge kabul edilse bile, tarafların keşifle devam etmek için ek bir uzatma talep edeceklerini iddia ediyor. Konu ile ilgili olarak SEC tarafından şöyle açıklama yapıldı:

Magistra Hakimi Netburn, derdest dilekçelerden herhangi birini kabul ederse, Ripple ve SEC’nin söz konusu belgeleri incelemek ve ibraz etmek için en azından ek süreye ihtiyaçları olacaktır. SEC’in teklif ettiği uzatma bu koşullar altında adil ve makuldür ve haklı nedenle kabul edilmelidir.

SEC’in Son Hamlesi Ripple Rallisini Etkileyebilir!
SEC’in Son Hamlesi Ripple Rallisini Etkileyebilir!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku