Ripple CEO’sundan dikkat edilmesi gereken yorum

0 1

FED Başkanı Jerome Powell perşembe günü konuşmasında şok edici bir açıklama yaptı ve Fedin enflasyonun yüzde 2yi geçmesine izin vereceğini belirtti. Bunun altın kripto ve hisse senedi gibi varlıkların fiyatını etkileyen geniş kapsamlı etkileri oldu.

Yüksek enflasyon yakın vadede Bitcoin için açıkça olumlu olsa da yatırımcılar hareketi kaybetti kripto ivmesini kaybetmeden ve 11 bin 150 dolarlık en düşük seviyelere inmeden önce 11 bin 600 dolara kadar yükseldi.

Boğalar bu hareketin bir sonucu olarak ortaya çıkan kayıpların neredeyse tamamını sildiğinden bu düşüş kısa sürdü.

Enflasyon haberlerinin Bitcoin üzerinde herhangi bir olumlu kısa vadeli etkiye sahip olmamasına rağmen FinTech şirketi Rippleın CEOsu ileride tüm pazara önemli bir destek sağlayarak kriptoya doğrudan odaklanmaya yardımcı olacağına inanıyor.

FED faiz oranlarının yükselmesine izin verdi

ABD hükümeti tarafından üstlenilen devasa para basımı enflasyonun yükselmesine yol açacak.

Powellın yaptığı konuşmada Fedin önümüzdeki yıllarda enflasyonun yüzde 2yi aşmasına izin vermek için benzeri görülmemiş adımlar atacağını açıkladı.

Bu doğrudan teşvik tahvil depoları ve niceliksel genişleme şeklinde artan para basımına izin vereceği için ekonomiyi desteklemeye yardımcı olmak için yapılıyor.

Doğal olarak referans kripto paranın mutlak kıtlığı onu bir değer deposu olarak ABD Dolarına açık bir alternatif haline getiriyor. Çünkü fiat para birimi artık yıllık bazda daha önce görülmemiş bir hızla değer kaybedecek.

Sermayelerini korumak isteyen yatırımcıların şimdi kıtlığı olan ve yüzde 2 enflasyondan daha yüksek bir oranda değer kazanabilecek varlıklar bulması gerekecek.

Ripple CEO: Kripto devam eden enflasyon nedeniyle artacak

Fedin kararıyla ilgili haberler hakkında konuşurken Ripple CEOsu Brad Garlinghouse artan enflasyonun nihayetinde kripto piyasalarına yardımcı olacağına inandığını açıkladı ve “İşaretler yakın vadede doların daha fazla değer kaybedeceğine işaret ediyor (bu kripto için kesinlikle iyi olacak varlıkların daha fazla çeşitlenmesine yol açıyor). Bu faydaların hepsinin uzun vadeli olduğunu ve Fedin kararının sonuçlarının kripto piyasası üzerinde kısa vadede sessiz bir etkiye sahip olacağını akılda tutmak çok önemlidir” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku