Ripple CEO su: Merkez Bankası dijtal coinler, XRP yi tehdit etmeyecek

0 4

Ripple CEOsu Brad Garlinghouse yakın tarihli bir tweetinde XRP gibi dijital varlıkların Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDCler) tarafından tehdit edilmeyeceği fikrini desteklemeye devam ediyor bunun yerine XRPnin farklı dijtal coinler arasında köprü olacağını iddia ediyor.

XRP Köprü Görevi Görecek

Rippledan Brad Garlinghouse Ripple Insightın en son yayınlanan haber bülteninde dijital coinlerinnin farklı ve bu coinler arasında birlikte çalışabilirliğin farklı bir şey olduğunu vurguladı. Ve herhangi bir proje bu çeşitli projelerin birlikte nasıl çalışacağını düşünmüyorsa temelde “aynı uyumsuz ve izole halindeki sistemi yeniden inşa etmek demektir”.

Birçok ülke ve onların merkezi hükümetleri vatandaşları için merkez bankası dijital para birimleri çıkarmaya çalışıyor. Çin bu yılın sonlarında egemen dijital para birimini piyasaya süreceğini bildirdiği için bu akıma liderlik ediyor gibi görünüyor.

İngilterede bu yılın başlarında İngiltere Merkez Bankası Müdürü Sarah John dünya çapındaki merkez bankalarının dijital para birimleri hakkında konuşmaya başlaması gerektiğini söylemişti. John bunun “çok önemli” bir ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Başka bir konuşmada İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey dijital coinlerin faydalı olacağını söyledi.

Dünyanın çeşitli yerlerinde devam eden tüm bu görüşmeler ve planlar devam ederken Brad Garlighhouse RippleNetin XRP dijital varlığını kullanan isteğe bağlı likidite hizmetinin birden fazla global piyasalarda gerçek zamanlı işlemler sağladığı için bu para birimleri arasında bir köprü olacağı konusunda iyimser.

Çoğu Amerikalı Dijital Coin Fikrini Beğenmiyor

Dijital Coine sahip olmak iyi bir fikir olabilir ancak Amerikalılar “dijital dolar” fikrinden hoşlanmıyor gibi görünüyor.

Genesis madenciliği tarafından yapılan bir anket 400 katılımcıdan sadece % 25inin dijital bir dolar fikrine onayladığını gösteriyor. Katılımcıların geri kalanı her türlü dijital para biriminin suç faaliyetleri için bir araç olarak ilişkilendirilebileceğini ve kağıt paranın yerini almasının anlamsız olduğu fikrinde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku