Ripple CEO su gizlice on milyonlarca XRP satmakla suçlanıyor

0 0

Mayıs 2018de açılan ve Rippleın 2013 yılında XRP ICOdaki Varlıklar Yasasını ihlal ettiği yönünde açılan toplu davada yeni gelişmeler yaşanıyor. 25 Martta yapılan bir şikayete göre; Ripple CEOsu Brad Garlinghouse satarken XRP varlıklarını sessizce tespit ediyor. Ayrıca yatırımcıları satın almaya teşvik etti.

XRP TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

İlgili şikayette Garlinghouseu yıllardır Hodl (kripto para satmıyor ve tutmuyor) yapan ve XRPlerini yıllarca satmayacağını ilan eden biri olarak tanıttı. Davacılar Garlinghouseun 2017de birçok yerde söylediklerinin aksine 67 milyon XRP sattığını iddia ediyor. Ayrıca iddiaya göre Rippleın CEOsu şirketten aldığı tüm token’ları birkaç gün içinde imha edecek. 2017 XRPnin fiyatının bugünkünden çok daha yüksek seviyelerde işlem gördüğü bir yıl oldu. Fiyat yıl sonuna doğru neredeyse 3 dolara ulaşmıştı. XRPnin rekoru Ocak 2018e ait. Kripto para o ay 3.84 doları gördü.

Öte yandan davacılar 2013 yılında Ripple şirketinin kurulmasıyla 100 milyar XRPnin dağıtım projesi veya işlevi olmayan spekülatif bir varlık olarak yaratıldığını belirtti.

Davacılar ayrıca Ripple ve Garlinghouseun XRPyi “köprü para birimi” olarak ilan ettiklerini ve jetonun varlık sınıfı kategorisine girmekten kaçınabilmeleri için yanlış beyanda bulunduklarını ileri sürdü.

Ripple davayı Eylül ayında düşürmeyi talep ederken ABD Bölge Hakimi Phyllis Hamilton Şubat ayında ilerlemeye karar verdi. Hakim ayrıca davacıların iddialarının çok genel olmasını ve özellikle sahtecilik ve sahtecilikle ilgili ayrıntıların verilmesini talep etmiştir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku