Dev banka Bitcoin ve Ethereum hizmetleri sunacak

0 0

Güney Korenin en büyük bankası KB Kookmin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto para depolama sunmaya başlayacak.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Yerel haber organı Digital Todayden The Blockun haberine göre; Banka Güney Kore Mülkiyet Ofisine “KB Dijital Varlık Saklama” adı altında başvurdu. 31 Ocakta yapılan başvuru bankanın yakında hizmete başlayacağının bir göstergesi.

Bir KB Kookmin Bank yetkilisi Digital Todaye yeni hizmetin Haziran 2019da Blockchain geliştiricisi Atomrigs Lab ile başlattıkları katkıya bağlı olduğunu ancak belirli bir lansman tarihi vermeyi reddettiğini söyledi.

Haziran 2019da KB kripto velayet hizmeti geliştirmek için Atomrigs Lab ile ortaklık kurdu. Atomrigs Lab çok taraflı bilgi işlem (MPC) ve şifreleme teknolojisi kullanarak kripto para birimlerini koruyan bir kurum.

Bu teknolojide sabit bir anahtar yerine sürekli değişen parolalarla korunan bir koruma anahtarınız vardır. Parolalar ayrı olarak saklanır ancak işlenirken toplu olarak kullanılabilir.

Saklama hizmetinin ötesinde KB ticaret yatırım danışmanlığı ve varlık yönetimi gibi hizmetler sunmaya hazırlanıyor.

Bankanın kripto dünyasına girişinin Güney Korenin tüm finans sektörü üzerinde katalizör etkisi olabilir. Ayrıca rakip bankalar Shinhan Hana ve Woorinin kripto para birimi endüstrisine girmesine yardımcı olabilir.

Bu ayın başlarında Güney Koreli politikacılar kripto şirketlerine kara para aklama konusunda katı kısıtlamalar getiren yasalar aracılığıyla oy kullandılar. Yasa tüm kripto şirketlerinin ülkedeki düzenlemelere uymasını gerektiriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku