Bitcoin (BTC) Rekor Tazeledi! 1 BTC 40 Bin Dolar!

0 1

Bitcoin (BTC) 730 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 40 bin 180 dolar seviyesini belirledi ve kendisi için kritik seviyeleri bir bir aşmaya devam ediyor.

 

Birkaç haftadır oldukça iyi performans gösteren Bitcoin son olarak ABDde yaşanan iç karışıklar neticesinde ciddi bir yükseliş yakaladı. 40 bin dolar seviyesine kadar yükselen lider kripto para 40 bin dolar seviyesinde bir red ile karşı karşıya kaldı ve yazım itibari iel 39 bin 800 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Birçok analist Bitcoinde yaşanan yükselişin devam edeceğini belirtirken bazı analistler bu yükselişin geçici olduğunu ve kısa zaman içerisinde Bitcoinin sert bir düzeltme ile karşı karşıya kalacağına inanıyor.

Devam eden pandeminin etkileri kurumsal yatırımcıların ilgisi ve son olarak da ABDde de yaşanan karışıklar Bitcoinin yükselişini tetikleyen faktörler arasında yer alıyor. Son bir hafta içerisinde yüzde 40a yakın bir yükseliş yakalayan Bitcoin son bir yıl içerisinde ise yüzde 400lük bir fiyat artışı yaşayarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Bitcoinin piyasa hakimiyeti ise yüzde 72 seviyelerine kadar yükseldikten sonra yazım itibari ile yaklaşık yüzde 70 seviyesinde yer alıyor. Bazı analistler Bitcoinin piyasa hakimiyetinin azalması ile birlikte yeni bir altcoin sezonunun gerçekleşeceğini belirtiyorlar. Bitcoinin piyasa hakimiyetinin düşmesi ile birlikte lider kripto paradan çekilen para altcoinlere mi gidecek yoksa kurumsal yatırımcılarının kripto para piyasasına olan ilgisi azalacak mı ilerleyen günlerde göreceğiz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku