Ripple CEO su, Biden konusunda Bitcoin e yatırım yapan şirketleri neden uyardı?

0 1

Ripple CEOsu Garlinghousea göre Joe Biden Bitcoinin sözde iklime düşmanlığını göz önünde bulundurabilir.

Kamu şirketleri yeni federal düzenlemelere dikkat etmeye zorlanabilir.

Ripple’ın CEOsu Brad Garlinghouse attığı son bir tweette şirketleri Bitcoine (BTC) yatırım yapılmaması konusunda uyardı. Uyarı Ripple CEOsu tarafından New York Timesda Joe Biden yönetiminin bazı erken hedeflerini sıralayan bir makaleye yanıt olarak yazılmıştır.

NY Timesa göre Donald Trumpın aksine Biden iklim değişikliğine yeniden odaklanabilir ve Trumpın terkettiği uluslararası anlaşmaların yanı sıra Paris Anlaşmasına yeniden katılabilir emisyonları azaltmak ve enerji kararlarını tersine çevirmek için uygulama yönetmelikleri imzalayabilir. Garlinghousea göre Biden tüm şirketlerin sera gazı üretim faaliyetlerini açıklamalarını talep edebilir.

Garlinghousea göre bu bağlamda Biden yönetimi elinde Bitcoin tutan şirketlere de odaklanabilir. Ripple CEOsu MicroStrategy ve Squarein kamuoyuna duyurulan yatırımları nedeniyle son haftalarda büyük ilgi gören bir eğilim olan Bitcoinin şirketler tarafından rezerv para birimi olarak benimsenmeye devam etmesinden bahsederek bu şirketlere bir uyarıda bulundu.

Garlinghouse tweetinde son haftalarda Ripple tarafından tekrar tekrar ortaya atılan Bitcoinin iklime zararlı olduğu anlatısına yer verirken XRP Ledger ve XRP belirteci ile “daha yeşil” bir alternatif mevcut olduğunu belirtti. Ripple CEOsu Bidenin Bitcoinin iddia edilen iklim düşmanlığı iddialarını dikkate alacağını tahmin etti ve Squarei yeni federal düzenlemelere dikkat etmesi gerekebilecek bir şirket olarak vurguladı:

Biden şirketlerden faaliyetlerinde iklim değişikliğiyle ilgili faaliyetleri ve sera gazı emisyonlarını açıklamalarını zorunlu kılacaktır.

Ancak Garlinghouse’un açıklaması diğer gözlemcileri de şaşırtabilir. MicroStrategy yalnızca Eylül ayında BTCye yatırım yaptığında Garlinghouse bu hareketi “cesur ve parlak” olarak nitelendirdi. Ancak ABD lyönetimindejki olası değişiklik Garlinghouse’un değerlendirmesini revize etmiş gibi görünüyor.

CNFnin bildirdiği gibi Square Ekim ayında şirketin bilançolarına ABD dolarına alternatif olarak 4.709 Bitcoin dahil ettiği öğrenildiğinde manşetlere çıktı. Twitter’dan Jack Dorsey tarafından yönetilen şirket mevcut nakit parasının yaklaşık% 1’ini BTC’ye yatırdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku