“Apple nakit rezervlerinin bir kısmını Bitcoin e yatırmalı”

0 0

Toroso Investments portföy yöneticisi Dan Weiskopf  ETF Think Tank web sitesinde yayınladığı açıklamada Appleın devasa nakit rezervlerinin bir kısmını Bitcoine yatırması gerektiğini söyledi.

Sitenin önde gelen ETF stratejistinin çağrısı MicroStrategy CEOsu Michael Saylor ve Appleın önümüzdeki yıllarda Bitcoine büyük ölçekli bir yatırım yapacağını öngören eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Raoul Palın ayak izlerini takip ediyor.

Saylor teknoloji devinin Bitcoini ürünleriyle entegre ederek ve holdinglerine ekleyerek piyasa değerinde 100 milyar dolarlık bir kazanç görebileceği yorumuyla Weiskopfun makalesini retweetledi ve onayladı.

29 Ekimde yayınlanan bir kazanç raporuna göre Apple (AAPL) 2 trilyon dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli şirketi ve elinde yaklaşık 192 milyar dolar nakit var.

Weiskopf Bitcoine 10 milyar ila 20 milyar dolarlık bir yatırımın uzun vadede Appleın “riskli ve pahalı” hisse senedi geri alımlarını sürdürme planından daha karlı olacağını ortaya koydu. Aynı zamanda enflasyona karşı tedbirli bir önlem olacağını söyledi.

“Bazı kurumsal hissedarların Bitcoin satın alınmasıyla saptırılabileceğini anlıyorum ancak hisse senedi geri alımına karşı matematik ve fırsat üzerinden çalışmamız gerekiyor” diye yazdı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku