Blockchain oyun ekonomisi Japonya’dan daha büyük olacak ’

0 1

Tokyo sosyal oyun şirketi Guminin kurucusu Hironao Kunimitsu video oyunlarında mantar olmayan tokenlerin (NFT) blockchain tabanlı ticaretinin “Japonyanın tüm ekonomisinden daha değerli” hale geleceğine inanıyor.

Kunimitsu geçen hafta Cointelegraph Japan’ın Traders Livedaki oyun ve NFTlerin geleceği hakkında konuştu.

NFTler oyuna ekonomik faaliyetler getirir. Belirli bir öğeyi temsil eden benzersiz tokenlardır. Örneğin bir NFT oyun kullanıcılarına oyun öğelerinin ve karakterlerinin sahibi olduğunun kanıtını verebiliyor. Bunlar daha sonra OpenSea gibi borsalarda kripto para birimleri için takas edilebiliyor.

Minecraftta bazı oyuncular çok sayıda ev inşa ediyorlar ancak şu anda diğer insanlara çabalarını gösterebiliyorlar ve hepsi bu. Ancak evin sahipliğini sağlayan bir NFT belirteci farklı bir hikaye.

“Blockchain ‘Bu ev dünyada var olan tek ev’i garanti ederse onu almak için para ödemek isteyen biri olacaktır. Mevcut mobilya sayısı on ise Gucci tarafından yapılan havacılar için kıyafet sayısı yüzle sınırlı ise arazi bina vb. Tedariki de sınırlıysa değerli olurlar.”

Potansiyel ölçek çok büyük

İki haftada bir ayda yaklaşık 150 milyon oyuncu var ve Minecraft çok uzakta değil. Kunimitsu “Japon nüfusundan daha büyük” olduğuna dikkat çekiyor ve blockchain teknolojisini benimsemeye başlarlarsa dünyalarındaki oyun öğelerinin değeri artacak.

“Şimdi Facebook’un Zuckerbergi Libra’yı geliştiriyor. Ayrıca Oculus üzerinden VR işi yapıyorlar. Yakın gelecekte 100 milyondan 200 milyondan hatta 300 milyondan fazla nüfusa sahip bir oyun dünyası doğarsa [blockchain kullanarak] oyun öğelerini varlık olarak takas edebilirsiniz ve Libra temel para birimi olabilir. O zaman ekonominin Japonyadan daha büyük olduğunu göreceksiniz.”

Ebeveynler çocukların oynamasını isteyecek

Dahası Kunimitsu yeni blockchain oyun dünyasının çocukların eğitimini değiştirebileceğini düşünüyor. “Şimdilik video oyunları oynamak için kullandığınız süre hiçbir değer getirmiyor” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku