Bitcoin’de 10 bin 500 dolar neden bu kadar önemli?

0 0

Bitcoin son birkaç saat ve gün içinde yerel zirvelerde 10 bin 700 dolar civarında durdu.

Önde gelen kripto para birimi BitMEX haberlerinden önce geçen hafta belirlediği yükseklerin altında kalıyor.

Analistler devam eden durgunluğa ve nispeten zayıf fiyat hareketine rağmen kripto para birimi konusunda hala iyimser.

Bazı analistler Bitcoinin 10 bin 500 dolar dolar seviyesini tutarsa ​​kısa sürede 11 bin 200 dolara hareket ettirmesinin beklendiğini söylüyor.

BTC yatırımcıları uzun zamandır 10 bin 500 dolar seviyesini önemli buldu.

Örneğin 10 bin 500 dolar geçen yıl üç ayrı rallinin zirvesini işaret etti.

Yine de bu desteği kaybederse Bitcoin 9 bin 800 dolara düşebilir.

10 bin 500 Dolar Neden Önemli?

Bir Bitcoin yatırımcısı kripto para biriminin 10 bin 500 dolarlık destek seviyesini koruduğu sürece önümüzdeki haftalarda 11.200 dolara çıkmaya başlayacağını söylüyor. Son zamanlarda bu teoriyi göstermek için aşağıdaki tabloyu paylaştı.

10 bin 500 dolara bu kadar önem verilmesinin nedeni Bitcoinin uzun zamandır bu seviyeyle önemli etkileşimlere sahip olmasıdır. Yani geçen yıl bu bölgede üç ayrı rallide zirveye çıktı. Örneğin Ekim ayındaki Xi Jinping rallisini neredeyse tam olarak 10 bin 500 doları aşan ralliyi ele alalım.

 Analist Görüşleri

Yukarıda belirtilen yatırımcının yanı sıra 10 bin 500 dolarlık desteğe çok önem veren diğer yatırımcılar da var. Sonuçta bu seviye ve Bitcoinin daha önce de belirtildiği gibi ve bu sitede birçok kez bahsedildiği gibi son derece alakalı bir geçmişi var.

 Önde gelen bir kripto yatırımcısı geçtiğimiz günlerde aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafik Bitcoinin yılın başından bu yana bir trend göstergesi ile fiyat hareketini gösteriyor. Görüldüğü gibi BTC göstergenin önerdiği desteğin altına inme eşiğinde.

Grafiğin alaka düzeyine ilişkin yorum yapan trader Bitcoinin aşağıda belirtilen seviyelerin altına düşmesi durumunda orta vadede boğa eğiliminin “geçersiz kılınmasını” önerebileceğini söyledi.

 Bu grafiği paylaşan trader aşırı tarihsel doğruluğa sahip olan bir trader.

Mart kazasının ortasında dibin içeride olduğunu ve Bitcoini Mayıs veya Haziran ayına kadar 10 bin dolara çıkaracak olan V şeklinde bir tersine dönüşün görüleceğini tahmin etti. Kripto para birimi tam da tahmin ettiği gibi yükseldiğinde haklı olduğu kanıtlandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku