Reuters: Kripto Para Dostu Gary Gensler SEC Başkanı Oluyor!

0 7

Reuters tarafından paylaşılan habere göre ABD Başkanı seçilen Joe Biden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanlığınana (SEC) MITde blockchain profesörü olan ve Obamanın CFTC başkanı Gary Genslerin getireleceğini duyurdu. Gensler Bidenın seçim çalışmalarında ekibin finans politikası lideri olarak görev yapmıştı.

Obaba yönetimi sırasında Gensler 2008 mali krizini izleyen Dodd-Frank Yasasının birçok yeni hükmünü uygulamakla sorumlu olduğu Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Başkanı olarak görev alıyordu. 

Trump döneminde ise MITde dijital varlıklar ve blokckhain üzerine dersler veren Gensler yüksek ihtimalle senato tarafından onay alacak ve SECin başına geçecek. Gensler SECe liderlik edecek kripto paralar konusunda en bilgili kişi olarak öne çıkıyor.

Aralık ayında istifa eden eski SEC Başkanı Jay Clayton görevde olduğu süre boyunca dijital varlıkların menkul kıymetler olabileceğini ve SECin yargı yetkisine tabi olması gerektiğini savunmuştu. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku