Resmi Doctor Who ürünü Blockchain e geliyor

0 0

BBC Studios popüler TV dizisi Doctor Who için dijital bir ticaret oyunu geliştirmek amacıyla Reality Gaming Group ile ortaklık kurarak Blockchain oyun alanına katıldı. Bu İngiliz kamu hizmeti yayıncısının fikri mülkiyetlerini pazarlamak için Blockchain teknolojisini ilk kez kullandığı anlamına geliyor.

Duyuruya göre BBC Studios Reality Gaming Groupa özel bir küresel lisans verdi ve “Doctor who: Worlds Apart ” adlı bir oyunu ortaklaşa geliştirmelerine destek verdi. Ürün oyuncuların serinin karakterlerinin dijital versiyonlarını toplamasına ve ticaretine izin verecek. Oyun her bir ticaret kartını blok zincirine sabitlenmiş değiştirilemeyen bir tokene (NFT) dönüştürecek.

İngiltere merkezli oyun yayıncısı Blockchain tabanlı oyunlarının 2021de PC için piyasaya sürüleceğini belirtti. Oyunun mobil sürümü için henüz belirli bir lansman tarihi bulunmuyor.

BBC Studios Polyient Gamesin Craig Russoya göre şu anda spor endüstrisinde (biletleme) finansal hizmetlerde ve mülk satmanın ve transfer etmenin bir yolu olarak kullanıldığı için oyunlarda çok popüler bir blockchain trendine katılıyor.

BBC Studiosun lisans yöneticisi John Kavanagh gelişmekte olan bir teknolojik trend olarak gördüğü şeyi de övdü:

“BBC Studiosun bu kadar iyi yaptığı şey yeni teknolojileri keşfetmek en ikonik markamızı oyun endüstrisinin bir alanına getirmek ve hayranlarını heyecanlandıracağımızdan emin olmak.”

Polyient Gamesin inovasyon direktörü oyuncuların Blockchaine yönelmesinin nedenlerinden birinin geleneksel oyunlardan farklı olarak Blockchain ortamları oyuncuların oyun içi öğelerinin gerçek sahipliğini kazanmalarına izin veriyor.

Son zamanlarda Dapper Labsın NBA Top Shop oyunu için pazar beta kullanıcılarının Basketbol tabanlı tahsil edilebilir Nftleri akranlarıyla ticaret yapmalarına izin vererek yayına girdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku