Günün Öne Çıkan Kripto Para Haberleri (30 Ocak 2021)

0 5

Bugün Günlerden Ripple (XRP)

Bugün sosyal medayada en çok konuşulan isimlerden biri yaklaşık yarım milyon takipçisine: “Tesla ve SpaceX şirket bilançolarına Bitcoin ekler mi?” diye sorup bu fikrin “kaçınılmaz” olduğunu söyleyen Morgan Creek Digital’den Anthony  Pompliano oldu. 

GameStop vakası Dogecoin rallisi ve Elon Musk’ın biyografisine Bitcoin yazmasının ardından Bitcoindeki ralli show sırasını XRP’ye bıraktı. Ripple’ın SEC davasına cevap vermesinin ardından XRP fiyatı bugün yüzde 70lik bir artış kaydetti. Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty Ripple’ın savunmasına dair SEC’e  XRP’nin bir menkul kıymet değil dijital bir para birimi olduğunu ve dolayısıyla SEC’in bu davadan eli boş cıkacağını belirtti. Şirket savunmasında şunları belirtti: 

“2015’te ve yine 2020’de ABD Adalet Bakanlığı ve ABD Hazine Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) Bakanlığı XRP’nin yasal olarak piyasada sanal para birimi olarak kullanıldığını ve işlem gördüğünü belirledi. Bu bulgular XRP’nin bir değer deposu bir değişim aracı ve bir hesap birimi olarak işlev gördüğü şeklindeki ekonomik gerçekle tutarlılık göstermektedir.

  Visa CEOsundan Kripto Para Piyasasına Müjde

Vısa CEOsu Alfred Kelly kripto para birimlerinin gelecekte doğrudan Visa ağında yer alabileceğini öne sürdü. Visa’nın dün gerçekleşen 2021 mali yılı toplantısında Kelly özellikle kripto para ve bu sektörde gördüğü fırsata değinmek için önemli bir konuşma yaptı. Visa’nın 35 platform ve cüzdanla ortaklığı aracılığıyla sektördeki en büyük finansal hizmetler markası olma durumu üzerine yorum yapan CEO kripto para piyasasını sevindirecek bir de açıklama yaptı..

Kelly “Küresel varlığımız ortaklık yaklaşımımız ve güvenilir markamız aracılığıyla kripto para birimlerini ödemeler için daha güvenli kullanışlı ve uygulanabilir hale getirmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konumda olduğumuza inanıyoruz.” dedi. 

ABD merkez bankası Fed stabil kripto para birimleri ve merkez bankası dijital paralarının artı ve eksilerini değerlendirecek bir “Dijital Yenilikler Politika Programı Yöneticisi” arayışında. Profesyonel sosyal iş ağı LinkedInde FED tarafından yayınlanan iş ilanına göre geleceğin ve günümüzün yeni ödeme platformları dijital varlıkların pozitif ve negatif yönleri merkez bankası dijitalar paraları ve stablecoinlerin denetlenmesi ve düzenleyici sınırların belirlenmesinde aktif rol alacak bir isim aranıyor.

Güney Koreden Bir İlk

Hindistan özel kripto para birimlerini yasaklamaya hazırlanıyor. Hindistan’ın iki meclisli parlamentosunun alt kanadı olan Lok Sabha’nın resmi internet sitesinde dün yayınlanan habere göre Hindistan Parlamentosu yaklaşan bütçe oturumunda özel kripto paraların yasaklanmasını öngören ve hükümet tarafından hazırlanan bir tasarıyı değerlendirmeye alacak. Tasarıdan açıkça anlaşılıyor ki yeni yasa resmi dijital para birimi dışında yalnızca Bitcoin gibi birincil kripto para birimlerinin Hindistanda işlem görmesine izin verilirken XRP IOTA vb. gibi özel firmaların sahip olduğu ve ICO tabanlı kripto para birimlerini yasaklıyor.

Güney Kore dünyanın ilk devlet liderliğindeki DeFi araştırmasını yayınladı. Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı bugün DeFi üzerine bir araştırma makalesi yayınladı ve bu araştırma ülkeyi ilk resmi devlet liderliğindeki önemli bir DeFi araştırması haline getirdi.

Güney Kore önde gelen blockchain ve kripto para dostu ülkelerden biri olarak görülüyor çünkü hükümet hem finans hem de eğitim sektöründe blockchainin benimsenmesi için baskı yapıyor. Hükümetin bu girişimi Bitcoinden sonra Ethereumun üzerine inşa edilen definin hem kurumlar hem de hükümetler tarafından yüksek oranda benimseneceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku