Rapor: Kurumsal yatırımcılar HODL yapmak istiyor

0 0

ZUBR isimli rapor Bitcoin vadeli işlemleriyle uğraşan kurumsal yatırımcıların nakit eşdeğeri yerine dijital varlığı almayı giderek daha fazla tercih ettiğini ortaya çıkardı.

ZUBR kurumsal yatırımcıların nakit olarak ödenen vadeli işlemler yerine gerçek Bitcoin istediklerini gösteren bir rapor yayınladı.

Yatırımcılar ayrıca uzun vadede Bitcoine yatırım yapmakla ilgileniyor ve oynaklık onları bundan vazgeçirmiyor.

Rapora göre geçtiğimiz yıl Bitcoin vadeli işlem hacmi 4 trilyon doları aştı

Kripto para birimi türevleri borsası ZUBRnin bir raporu kurumsal yatırımcıların Bitcoini nakit olarak ödenmiş vadeli işlemler yerine “fiziksel” formda tutmaya yöneldiğini söylüyor. Raporda bu tür yatırımcılar aynı zamanda en büyük kripto para biriminin piyasa değerine göre oynaklığından da etkilenmiyor ve uzun vadede varlığı elinde tutmayı düşünüyor.

Geçen hafta yayınlanan “Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Vadeli İşlem Piyasalarında Hodlersa dönüşüyorlar”  adlı rapor kurumsal yatırımcıların Bitcoin türevlerine dahil olmak için düzenlenmiş borsalara güvendikleri sonucuna varıyor. .

Bitcoin Vadeli İşlemleri Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bitcoin piyasa değerine göre en büyük kripto para birimidir. Diğer kripto para birimleri gibi aynı zamanda inanılmaz derecede değişken. Örneğin Mart 2020de Bitcoinin fiyatı sadece birkaç günde yarıya indi …

Türevler değerini bir dayanak varlıktan alan alınıp satılabilir menkul kıymetler veya sözleşmelerdir. Kurumsal yatırımcılar tarafından sık sık kullanılmıştır ve Bitcoin türevlerinin varlığı bu yatırımcıların daha fazlasını kripto para birimi alanına çekmeye yardımcı olabilir.

Bitcoin türevleri dünyasında dolar ve euro gibi fiat cinsinden bir nakit ödeme yerine “fiziksel biçim” Bitcoinin kendisinin yatırımcıya teslim edileceği anlamına gelir –

ZUBR CEOsu Ilgar Alekperov raporda “Bankalar ve hedge fonlar gibi kurumların düzenlenmiş borsalarda yürütmek için artan bir talep olduğu açık” dedi. “Tamamen düzenlenmiş bir piyasa hem kurumları hem de perakende yatırımcıları güvende tutmanın yanı sıra etkili ve tutarlı bir hizmet sunmak için mekanları zorlar.”

İstatistikler bunu doğruluyor

Rapora göre geçtiğimiz yıl Bitcoin vadeli işlem hacmi 4 trilyon doları aştı. Bitcoin yatırımına olan ilgideki artış esas olarak Chicago Mercantile Exchangede (CME) ve Intercontinental Exchange tarafından işletilen bir kripto türev şirketi olan Bakkt aracılığıyla görülüyor ve her ikisi de bu yıl daha yüksek işlem hacmine sahip.

Rapor fiziksel olarak yerleşik Bitcoin türevlerine olan ilginin özellikle daha önemli hale geldiğini belirtiyor. Bakktı örnek olarak kullanan ZUBR 2020nin başında nakit ödemeli vadeli işlemlerin Bakktın toplam işlem hacminin % 50sinden fazlasını oluşturduğunu söylüyor. Ağustos ayına kadar borsada fiziksel olarak yerleşik vadeli işlemler % 72 olarak gerçekleşti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku