Rapor: Kripto Para Borsalarının Yarısından Fazlası Güvenilir Değil

0 59

 

Onfido tarafından yapılan bir araştırma, Bitcoin (BTC) kimlik dolandırıcılığı girişimlerinin, Bitcoin’deki fiyat artışının ardından, Şubat 2021’de ikiye katlandığını ortaya çıkardı.

Kimlik dolandırıcılığı girişimlerindeki ikiye katlanma, uzaktan çalışma ve dijital öncelikli hizmetlere güvenmedeki artıştan faydalanan dolandırıcıların bunları fırsata çevirdiği anlamına geliyor. Son Onfido Kimlik Dolandırıcılığı raporu, bir önceki yıla göre yüzde 41’lik bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto para piyasasının kimlik sahtekarlığı için düzenli bir platform olarak ortaya çıkmasıyla, Onfido’nun bulguları, saldırıları algılayan ve önleyen ve taleple ölçeklenen akıllı kimlik doğrulama çözümlerinin önemini gösteriyor.

Bu türden birçok yararlı çözüm, kripto piyasasına güvenli bir şekilde yatırım ve işlem yapmak isteyen meşru müşterilere zamanında erişim sağlamak için yapay zeka ve kimlik uzmanlarının bir kombinasyonunu kullanır.

 Kripto Para Borsalarında Güvenlik Sorunları Var

Onfido’da kıdemli belge uzmanı Dimitrie Dorgan şunları söyledi: “Salgın, kimlik sahtekarlığında önemli bir artışa yol açtı, çünkü dolandırıcılar, evlerinden dijital hizmetleri kullanarak, kurbanlardan yararlanmaya çalışıyorlar”

“Kripto pazarı doğal bir hedeftir. Bitcoin fiyatındaki artışla birlikte, bazı yatırımcılar bir gecede milyoner oluyor ve bu da kriptoyu dolandırıcılar için giderek daha çekici hale getiriyor.”

“Kripto para alım satım platformlarının güçlü müşteri kimlik doğrulama tekniklerine sahip olması kritik öneme sahiptir. Bu,meşru kullanıcıların dolandırıcıların kurbanı olma korkusu olmadan serbestçe işlem yapmasına izin verir”

Kripto para istihbarat firması CipherTrace tarafından yayınlanan rapor, dünyadaki kripto para borsalarının yarısından fazlasının zayıf veya eksik müşteri tanımlama ve Müşterinizi Tanı (KYC) sistemlerine sahip olduğunu ortaya koydu.

Kripto para piyasaları perakende yatırımcılar arasında popülaritesini artırmaya devam ederken, sağlam KYC ve kara para aklamayı önleme süreçleri, ticaret ve yönetim platformlarının kullanıcılarını etkin bir şekilde korumaları için her zamankinden daha hayati hale gelecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku