Kripto Para Borsası Gemini Dünyaca Ünlü Bu Dev Organizasyonun Ana Sponsoru Oldu

0 28

Milyarder girişimciler Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para şirketi Gemini, İngiltere’nin en ikonik spor rekabetlerinden biri olan yıllık Oxford ve Cambridge üniversiteleri arasındaki tekne yarışının yeni sponsoru oldu.

Boat Race Company Limited (BRCL), Gemini’nin 4 Nisan’da gerçekleşecek ve BBC’de canlı yayınlanacak etkinliğin ana sponsoru olacağını söyledi. 166. Erkek Yarışı ve 75. Kadın Yarışı, COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle Cambridge’te yapılacak ve bu, etkinliğin 1944’ten bu yana Londra dışında ilk kez düzenlendiği anlamına geliyor.

Tekne Yarışı, İngiltere’deki en eski ve en ikonik spor yarışlarından biridir. Etkinlik 1829’dan beri her yıl düzenleniyor, ancak geçen yıl COVID-19 nedeniyle iptal edildi. Milyonlarca kişi yarışmayı her yıl TV’de canlı izliyor.

Sponsorluk Neden Önemli?

Etkinliğin finans ve profesyonel hizmet şirketleri tarafından sponsorluk geçmişi olsa da, Gemini’nin himayesi, yarışı destekleyen daha geleneksel işletmelerden bir ayrılışı işaret ediyor.

Gemini, insanların Bitcoin (BTC) gibi kripto paraları satın almasına, satmasına ve tutmasına izin veren bir kripto para borsasıdır. New York merkezli şirket, 2010 yılında milyarder ikizler Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından kuruldu.

Boat Race Company’nin başkanı Robert Gillespie, “Gemini’yi Tekne Yarışının Ana Sponsoru olarak görmekten mutluluk duyduğunu” söyledi.

Winklevoss kardeşler ilk olarak Facebook’un yaratılmasındaki rolleri nedeniyle kamuoyunun dikkatini çekti. İkizler, Mark Zuckerberg ile Harvard üniversitesinde okudu ve Zuckerberg’in fikirlerini çaldığını iddia etti. Taraflar, nihayetinde multi-milyon dolarlık bir anlaşmaya ulaştı.

Winklevoss ikizleri Harvard ve ardından Oxford’da tutkulu birer kürek yarışçılarıydı. Çift, Cambridge’e karşı 2010 tekne yarışında Oxford için kürek çekti ve kardeşler, 2008 Pekin Olimpiyatları’nda Amerika Birleşik Devletleri’ni temsil etti.

Gemini’nin başkanı Cameron Winklevoss yaptığı açıklamada, “Kürek çekme konusundaki deneyimimiz bize, ister kendinizi bir sporcu olarak inşa edin ister bir şirket kuruyor olun, büyük hayallerin gücünün inanç ve sebatla birlikte hafife alınamayacağını öğretti,” dedi.

Gemini, yarışa sponsor olmanın yanı sıra, Fulham Reach Tekne Kulübü aracılığıyla fakir ve engelli çocuklara kürek dersleri vermek için 100 bin dolar’lık yeni bir burs finanse edecek.

Cameron Winklevoss, “Gemini Tekne Yarışı Burs Programı aracılığıyla güvenli bir şekilde ilerlemek ve spora erişimi genişletmek için bu tarihi olayı desteklemekten heyecan duyuyoruz. Burs programı için umudumuz, odaklanma, güven ve takım çalışması da dahil olmak üzere, daha fazla gencin teknenin içinde ve dışında kürek sporunun geliştirdiği becerileri keşfetmesini sağlamaktır.” dedi.

Winklevoss kardeşler kürek çektikten sonra finansal teknoloji ve kripto para biriminde  kariyere yapmaya başladılar. İkizler, Facebook anlaşmasının bir kısmını 2013’te 11 milyon dolarlık Bitcoin satın almak için kullandı. O zamandan beri Bitcoin fiyatındaki artış, ikizlerin milyarderlere dönüşmesine yardımcı oldu.

Gemini geçen yıl İngiltere’de piyasaya sürüldü. Gemini’nin İngiltere başkanı Blair Halliday, Oxford ve Cambridge Tekne Yarışı sponsorluğunun “Gemini’nin perakende ve kurumsal kripto para birimi hizmetlerini yeni kitlelere götüreceğini” söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku