Rapor, Ethereum’un quot George Soros senaryosu quot tarafından yok edileceğini söylüyor

0 2

 Amber Group Ethereum ekonomisini mahvedebilecek bir senaryo paylaştı.

Strateji milyarder George Soros tarafından oluşturulan bir plana dayanıyor.

Yatırım şirketi Amber Group bir raporda Ethereumun DeFi sektörünü ve tüm ağı tehlikeye atabilecek bir strateji ortaya koydu. Amber’in stratejisi 1990’larda milyarder George Soros’un İngiliz Sterlini’ni piyasada azaltarak milyarlarca dolar kazandığında yaptığı stratejiye benzer şekilde esasen bir bireyin yararına bir varlığın veya madeni paranın kıtlığını artırmaktır.

Amber Group raporunda Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin son aylarda nasıl arttığını vurguluyor. Amber Group tarafından aktarılan Gasnow platformundan alınan veriler Ethereum ağındaki standart işlem ücretinin 450 dolar ve 482 gweiye yükseldiğini gösteriyor ki bu tüm zamanların en yüksek seviyesi. Bu makale yayınlandığı esnada bu rakamın neredeyse yarısına düşmüş olsa da Ethereum ağının ücretleri ve tıkanıklığı büyük bir sorun olmaya devam ediyor.

Bu anlamda Amber Group Ethereum ağındaki ortalama blok kullanımının yüzde 95 olduğunu doğruladı bu da yılın başlangıcına göre yüzde 30un üzerinde bir artış anlamına geliyor. Şebekenin mevcut durumu hızların artmaya devam edebileceği bir “pozitif geri besleme döngüsü” ne yol açabilir. Rapora göre bu bir işletme durumdan yararlanırsa ve büyük miktarlarda tokenize edilmiş gaz satın alırsa gerçekleşebilir.

Tokenize gas ve Ethereum’un yok edilmesindeki rolü

Amber Group gas tokenlarının “temelde tokanlı blok alanı” olduğunu açıklıyor. Bunlar Ethereum ağında depolama iadesi olarak bilinen bir mekanizmadan yararlanırlar ”.

Bu sayede token kullanıcısı işlem ücretleri belirli bir fiyata sahip olduğunda bu alanı rezerve edebilir ve ücretler daha yüksek olduğunda serbest bırakabilir. Bu şekilde token kullanıcısı gas tasarrufu sağlar:

Bu özellikle zincir üzerinde arbitraj akıllı sözleşmelerin uygulanması ve aksi takdirde çok fazla gaz tüketecek her türlü toplu işlem için kullanışlıdır. Aktif ağ katılımcıları gaz ucuz olduğunda gaz tokenları üretebilir / satın alabilir ve zaman içindeki ortalama ücret harcamasını yumuşatmak için yüksek fiyatlarla serbest bırakabilir.

Yukarıda belirtildiği gibi bu olumlu geri bildirim döngüsü şemasında bir varlık veya birey gaz tokenlarında büyük miktarda blok alanı biriktirebilir. Bu nedenle blok alanı daha az hale gelir ve token fiyatları bir aktörün yararına önemli ölçüde artar.

Ücretler artmaya devam ettikçe gas tokenlarına olan talep artarak fiyatları yükseltir ve bu da daha fazla para basmaya neden olur. Para basma işlemi daha fazla blok alanı tüketir ve bu da daha yüksek gaz ücretleriyle sonuçlanır.

En likit gas tokenı şu anda 1 inç (CHI) ardından GasToken (GST2). Yatırım şirketi ağdaki mevcut faaliyet sürdürülürse veya ETH fiyatında önemli bir düşüş olursa bu tokenlerin fiyatlarının artabileceğini tahmin ediyor. Amber Groupun iddia ettiği gibi 5 milyon doların altındaki piyasa değeri ile gaz token fiyatları manipüle edilmesi nispeten kolaydır. Ek olarak Amber Grubu başka bir tehlikeli senaryo çiziyor:

Ancak pazara daha fazla toplayıcı arbitrajcı ve protokol girdikçe gaz tokenlarının kullanımı sadece artacak. Şimdi getiri çiftliklerinin likidite madenciliği için LP varlıkları olarak $ GST2 veya $ CHI ekleyip eklemeyeceğini hayal edin . İşlerin tamamen kontrolden çıkabileceği yer burası.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku