Analistler uyarıyor: Panik yapmayın

0 0

Aşırı açgözlülük noktasına ulaştıktan sonra kripto piyasası bir anda korkuya döndü. Ancak yatırımcılar paniğe kapılmamalı. Borsa analistlerine göre son çöküş normal kar elde etmek ve portföyün yeniden dengelenmesiydi.

Kriptoda da durum böyle olabilir mi ve piyasa normal ve sağlıklı bir düzeltmenin ardından kısa sürede iyileşecek mi?

Mevcut piyasa düzeltmesi sağlıklı mı?

Bu hafta tüm piyasalarda yönetim kurulu genelinde büyük bir satış gerçekleşti. En çok etkilenenler arasında aşırı değerli teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri vardı. Dow Jones ve S&P 500 de etkilendi ancak bu kadar şiddetli bir şekilde değil.

 Piyasa duyarlılığı hızla aşırı açgözlülükten korkuya geçti ve Kara Perşembe yatırımcıların zihninde hala tazeyken işlerin ne kadar kötüye gittiğini merak ediyorlar.

 Konuyla ilgili düşünceler karışıktı ancak bir analist ekibi görüşlerini paylaşmak için CNBCde bir araya geldi. Analistler arasında daha rasyonel bir teoriye sahip olan Odyssey Capital Advisorstan Jason Snipe vardı.

Snipe: “Tarihsel olarak harika olan bu yaza bakıyorum özellikle de son yılların en iyi Ağustos ayı olan geçen ay. Biraz yeniden dengeleme olduğunu düşünüyorum biraz da kar amaçlı olduğunu düşünüyorum. Eylülün tarihsel olarak yavaş bir ay olduğunu biliyorum çok fazla haber gelmeyecek ve aynı zamanda seçime hazırlanmayacak” dedi.

Kâr Etme ve Yeniden Dengeleme Bekleniyor

Mevcut çöküş Snipeın önerdiği gibi sadece kâr elde etmek ve portföy yeniden dengelemesinden ibaretse yukarı doğru yapılan herhangi bir düzeltme normal ve sağlıklıdır.

Neredeyse tüm kripto varlıkları tüm tekneleri kaldıran yükselen bir dalga sayesinde yıl içinde yükseldi ve borsa tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseliyor. Bundan önceki yıl içinde herhangi bir noktada satın alan yatırımcılar kârlıdır ve bunun bir kısmını güvence altına alıyor olabilirler.

Diğerleri bir yatırımdan kar elde edip başka birini koyuyor olabilir hatta sadece nakit para çekip seçimle ilgili yaklaşan fırtınaları ortadan kaldırıyor olabilir.

Bu Kasım ayında yapılacak olan seçimler modern dünyanın şimdiye kadar gördüğü gibi küresel bir salgından bile daha büyük olan piyasadaki en büyük risk olmaya devam ediyor.

Bir Biden galibiyetinin piyasalara ciddi şekilde zarar verdiği söylenirken Trump olayların pompalamasına neden olabilir. Ancak bu anket sayıları üzerindeki anlaşmazlıklar üzerine patlak verebilecek potansiyel uzun süreli bir dram.

Pandeminin şu anda oy vermeyi daha zor hale getirmesiyle durum piyasada bir belirsizlik ve dolayısıyla risk bulutu bırakarak seçimi bozmak için kullanılabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku