Rapor, Ethereum’un "George Soros senaryosu" tarafından yok edileceğini söylüyor

Abone Ol
Rapor, Ethereum’un "George Soros senaryosu" tarafından yok edileceğini söylüyor
Serkan Aydın
 • 07 Eylül 2020
 • Yazar:

   Amber Group, Ethereum ekonomisini mahvedebilecek bir senaryo paylaştı.

  Strateji, milyarder George Soros tarafından oluşturulan bir plana dayanıyor.

  Yatırım şirketi Amber Group, bir raporda Ethereum'un DeFi sektörünü ve tüm ağı tehlikeye atabilecek bir strateji ortaya koydu. Amber’in stratejisi, 1990’larda milyarder George Soros’un İngiliz Sterlini’ni piyasada azaltarak milyarlarca dolar kazandığında yaptığı stratejiye benzer şekilde, esasen bir bireyin yararına bir varlığın veya madeni paranın kıtlığını artırmaktır.

  Amber Group, raporunda Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin son aylarda nasıl arttığını vurguluyor. Amber Group tarafından aktarılan Gasnow platformundan alınan veriler, Ethereum ağındaki standart işlem ücretinin 4,50 dolar ve 482 gwei'ye yükseldiğini gösteriyor ki bu tüm zamanların en yüksek seviyesi. Bu makale yayınlandığı esnada, bu rakamın neredeyse yarısına düşmüş olsa da, Ethereum ağının ücretleri ve tıkanıklığı büyük bir sorun olmaya devam ediyor.

  Bu anlamda Amber Group, Ethereum ağındaki ortalama blok kullanımının yüzde 95 olduğunu doğruladı, bu da yılın başlangıcına göre yüzde 30'un üzerinde bir artış anlamına geliyor. Şebekenin mevcut durumu, hızların artmaya devam edebileceği bir "pozitif geri besleme döngüsü" ne yol açabilir. Rapora göre bu, bir işletme durumdan yararlanırsa ve büyük miktarlarda tokenize edilmiş gaz satın alırsa gerçekleşebilir.

  Tokenize gas ve Ethereum’un yok edilmesindeki rolü

  Amber Group, gas tokenlarının "temelde tokanlı blok alanı" olduğunu açıklıyor. Bunlar, Ethereum ağında depolama iadesi olarak bilinen bir mekanizmadan yararlanırlar ”.

  Bu sayede token kullanıcısı, işlem ücretleri belirli bir fiyata sahip olduğunda bu alanı rezerve edebilir ve ücretler daha yüksek olduğunda serbest bırakabilir. Bu şekilde, token kullanıcısı gas tasarrufu sağlar:

  Bu, özellikle zincir üzerinde arbitraj, akıllı sözleşmelerin uygulanması ve aksi takdirde çok fazla gaz tüketecek her türlü toplu işlem için kullanışlıdır. Aktif ağ katılımcıları, gaz ucuz olduğunda gaz tokenları üretebilir / satın alabilir ve zaman içindeki ortalama ücret harcamasını yumuşatmak için yüksek fiyatlarla serbest bırakabilir.

  Yukarıda belirtildiği gibi, bu olumlu geri bildirim döngüsü şemasında, bir varlık veya birey, gaz tokenlarında büyük miktarda blok alanı biriktirebilir. Bu nedenle, blok alanı daha az hale gelir ve token fiyatları, bir aktörün yararına önemli ölçüde artar.

  Ücretler artmaya devam ettikçe, gas tokenlarına olan talep artarak fiyatları yükseltir ve bu da daha fazla para basmaya neden olur. Para basma işlemi daha fazla blok alanı tüketir ve bu da daha yüksek gaz ücretleriyle sonuçlanır.

  En likit gas tokenı şu anda 1 inç (CHI), ardından GasToken (GST2). Yatırım şirketi, ağdaki mevcut faaliyet sürdürülürse veya ETH fiyatında önemli bir düşüş olursa bu tokenlerin fiyatlarının artabileceğini tahmin ediyor. Amber Group'un iddia ettiği gibi, 5 milyon doların altındaki piyasa değeri ile, gaz token fiyatları manipüle edilmesi nispeten kolaydır. Ek olarak, Amber Grubu başka bir tehlikeli senaryo çiziyor:

  Ancak pazara daha fazla toplayıcı, arbitrajcı ve protokol girdikçe, gaz tokenlarının kullanımı sadece artacak. Şimdi, getiri çiftliklerinin likidite madenciliği için LP varlıkları olarak $ GST2 veya $ CHI ekleyip eklemeyeceğini 'hayal edin '. İşlerin tamamen kontrolden çıkabileceği yer burası.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  George soros ile ilgili her şey

  Rapor, Ethereum’un "George Soros senaryosu" tarafından yok edileceğini söylüyor

  Rapor, Ethereum’un "George Soros senaryosu" tarafından yok edileceğini söylüyor

   Amber Group, Ethereum ekonomisini mahvedebilecek bir senaryo paylaştı. Strateji, milyarder George Soros tarafından oluşturulan bir plana dayanıyor. Yatırım şirketi Amber Group, bir...

  • 07 Eylül 2020
  COVID-19, dijital para birimlerine olan ilgiyi artırdı

  COVID-19, dijital para birimlerine olan ilgiyi artırdı

  Koronavirüs salgını dünya çapındaki hükümetleri blok zinciri teknolojisini finansal hizmetlerine getirmeye odaklamaya zorladı. Ünlü para spekülatörü George Soros; “Pandemi başladı...

  • 29 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.