Rakamlar ve ünlü milyarder böyle diyor: Kurumsal yatırımcı Bitcoin biriktiriyor…

0 3

Kurumsal yatırımcıların Bitcoine yatırım yapmaları için önemli bir kapı olan Grayscale Bitcoin Investment Trust  (GBTC) yakın zamanda spot piyasada fiyat primini artırdı. Şu anda her GBTC hisse senedi 10.15 dolardan işlem görüyor bu da tam bir BTC için yaklaşık 10 bin dolar ödendiği anlamına geliyor. Bu prim oranları özellikle şubat ayında çok daha yüksekti ve GBTC hisseleri 1368 dolara yükseldi.

DİKKAT! KRİPTO PARALAR İÇİN YENİ TEHDİT… TIKLAYIN

Mart ayı itibarıyla yüzde 13e gerileyen spot piyasa ile fiyat farkı ocak ayında yüzde 7 civarında şubat ayında yüzde 30a yükseldi. Bu kurumsal yatırımcıların özellikle şubat ayında Bitcoin biriktirdiklerini gösteriyor.

Draper’dan önemli açıklama

Öte yandan Twitter Tesla ve diğer pek çok önemli teknoloji şirketine yaptığı erken yatırımla kendisine isim veren milyarder yatırımcı Tim Draper son zamanlarda dikkat çekici bir açıklama yaptı. CNBC ile konuşan Draper geçen yıl Bitcoin ile kripto varlıklarını önemli ölçüde artırdığını söyledi.

Draper “Yaklaşık altı aydır piyasadan çıkıyorum. Varlıklarımın çoğunu Bitcoin ve kripto para birimlerine taşıdım. Bitcoin artık bir tür güvenli cennet” şeklinde konuştu.

250 bin dolar hedefi…

Draper önde gelen kripto paranın 2022de veya 2023ün başlarında 250 bin dolara yükseleceğiniöne sürdü. Bu öngörüyü daha önce ifade eden milyarder tahminin arkasında durduğunu vurguladı. Portföyünün yüzde kaçının Bitcoinde olduğunu açıklamak istemeyen Draper bu soruyu “büyük miktarda” diyerek yanıtladı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku