Dikkat! Kripto paralar için yeni tehdit

0 0

Amsterdam merkezli bir siber güvenlik şirketi olan ThreatFabric son raporunda Cereberus adlı yeni bir truva atı virüsünün kripto borsaları için yeni bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

ABD HAZİNE BAKANLIĞI KRİPTO PARALAR İÇİN TOPLANDI… TIKLAYIN…

Rapora göre Cereberus adlı virüs hesaplarının kripto borsalarında çevrimiçi bankacılık ve e-postalarda korunmasını sağlayan iki faktörlü Google Authenticator şifrelerini çalabiliyor.

Cereberus ilk olarak geçen yıl Haziran ayında keşfedildi ancak Ocak ayında güncellendikten sonra daha tehlikeli hale geldiği söyleniyor.

Virüsün özelliği bir aygıta kurulduktan sonra tüm içeriği başka bir uzak aygıta aktarabilmesi. Bu tüm bilgilerin sahtekarlara ve diğer suçlulara açık olmasına neden olabilecek öneme sahip.

Truva atı virüsleri birçok kötü amaçlı yazılım gibi cihazların veya ağların güvenlik işlemlerini dağıtmak için tasarlanıyor.

Cereberus virüsü iki faktörlü doğrulama kodunu çalıp saldırının arkasındaki kişilere iletiyor. Virüs ayrıca cihazda saklanan PIN kodlarını veya şablonları alır ve tüm bilgileri diğer tarafa gönderiyor.

Cereberus son zamanlarda ortaya çıkan 25 kripto para borsasını hedefleyen üç tehditten biri… Coinbase Xapo Bitpay Binance ve Wirex de potansiyel hedefler listesinde.

Kripto para birimlerine siber saldırıları önlemenin en iyi yolu uzaktan erişim doğrulama kodu yerine fiziksel bir kimlik doğrulama yöntemi kullanmak. Bir dolandırıcı veya hırsızın fiziksel anahtarınıza ulaşmasının tek yolu telefonunuzu almaktır. Bu kripto para birimlerinizin çalınması olasılığını büyük ölçüde azaltır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku