R3 CEO su David Rutter, tahvil piyasasını blockchain ile dijitalleştiriyor

0 1

Blockchain firması R3ün CEOsu David Rutter tahvil ticareti için dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) kullanan bir platform üzerinde bağımsız olarak çalışıyor.

Blockchain ile kurumsal tahvil piyasasının dijitalleştirilmesi

Dünyanın en büyük menkul kıymetler piyasalarından biri olan tahvil piyasasında işlemler hala telefonla ele alınıyor. R3ü kuran David Rutter blockchain teknolojisini benimseyerek modernize etmek istiyor. LedgerEdge adında bir şirket bond teknoloji girişimi başlattı. Yeni platform gelecek yıl yayınlanacak.

Şu anda Rutter girişim için ekibini kuruyor. Üst düzey yöneticiler seçildi. Daha önce IBM ve R3 için çalışan David Nicol CEO olarak görevinin başındayken NYSE Euronext için çalışan Bob Bose ise teknolojiden sorumludur ve Icapın Brokertecinde eski bir yönetici olan Lan Chicken operasyonları yönetecek.

Rutter için bu sabit gelir alanını dijitalleştirmeye yönelik ilk girişim değildir. 2015 yılında hazineler için bir ticaret sistemi olan LiquidityEdgei başlattı. Geçen yıl 150 milyon dolara sattı. Şimdi tahvil ticareti sürecini otomatikleştiren teknoloji odaklı bir platform oluşturmak için blockchain alanı ve tahvil pazarındaki deneyimini birleştirmeyi düşünüyor. LedgerEdge ayrıca yapay zekaya (AI) ve enklasiyel hesaplamaya da güvenecek.

Konuyla ilgili yorum yapan Rutter şunları söyledi :

“Ampute edilmiş bir bacağa bir yara bandı koymaya çalışmıyoruz bu yüzden [tahvillerin ticaretini değiştirmek için] önceki girişimlerden bazılarına böyle bakıyorum. Daha önce kullanılmayan teknolojiyle bir şey çözüyoruz.”

Diğer varlık sınıflarını destekleyen birçok ticaret mekanı tarafından başarıyla benimsenen teknoloji olan blockchaine atıfta bulunuyor. Rutter 2014 yılında R3ü kurdu ve NASDAQ JPMorgan Barclays Credit Suisse BBVA Deutsche Bank Bank of America Citigroup ve HSBC gibi devleri içeren dünyanın en büyük blockchain konsorsiyumlarından birini inşa etti. Toplamda konsorsiyum 300den fazla şirkete sahip olduğundan söz etmek mümkündür.
 

LedgerEdge R3 yaklaşımını benimsemek

LedgerEdge R3 tarafından kullanılan işbirlikçi yaklaşımı kullanacağını söyledi. Başka bir deyişle tahvil piyasası ekosistemi işleyen bir platform geliştirmek için işbirliği yapacak çok sayıda varlık içerecek.

Rutter bankalar ve yatırımcılarla tahvil stoklarını ve LedgerEdge aracılığıyla ne satın almak veya ne satmak istediklerini paylaşmak için pazarlık yaptığını söyledi.

Bond ekosisteminin blockchain kısmı işletmelere yönelik bir DLT platformu olan R3 Corda tarafından sağlanacak. Corda daha geniş pazardan veri sızıntısını önlemek için kullanılacak. Rutter ana hedefin genellikle ihraç edildikten sonraki ilk günlerde işlem gören kurumsal borç olduğunu ortaya koydu. Teknoloji tahvillerin mülkiyet kaydını takip edecek.

Rutter“Blockchain her zaman nerede olduğunu biliyor yorumunu yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku