quot XRP merkez bankası dijital para alanındaki en uygun kripto varlık”

0 0

 Dünya Ekonomik Forumu XRPyi Merkez Bankası Dijital Para Alanındaki En Uygun Kripto Varlığı Olarak Belirledi

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) gelişmekte olan merkez bankası dijital para birimi  alanındaki en uygun kripto para birimi olarak Rippleın yerel para birimi XRPyi incelliyor.

Bu yılın başlarında yayınlanan bir raporda Dünya Ekonomik Formu merkez bankalarının ve devlet kurumlarının finansal katılım ve ödeme sistemlerinin istikrarı gibi çok yıllık küresel finansal sorunları çözmek için dijital coinlerin potansiyelini incelediklerini söylüyor. Cenevre merkezli uluslararası organizasyon ayrıca dijital coinler ve kripto para birimleri arasında net bir ayrım yaptı.

“Dijital coinler ülkenin para otoritesi tarafından yaratılan ve yayınlanan ve onun yükümlülüğü olan egemen para biriminin dijitalleştirilmiş bir sürümüdür. Dijital coinler merkez bankaları tarafından ihraç edilmeyen veya tipik olarak yasal ödeme olarak kabul edilmeyen Bitcoin ve stablecoin gibi kripto para birimleri dahil olmak üzere diğer dijital veya sanal para biçimlerinden farklıdır. “

Dünya Ekonomik Formu iki form dijital varlık arasında net bir çizgi çizse de XRPyi banka içi veya bankalar arası ödemeler hususunda toptan dijital coin alanındaki en uygun kripto para birimi olarak adlandırıyor.

Yakın tarihli bir blog gönderisinde Ripple dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının kendi dijital coinlerini geliştirmek için bir silahlanma yarışına kilitlendiğini belirtti. Ödeme başlangıcı ayrıca merkez bankalarının dijital coinlerin kullanımını kolaylaştırmak ve desteklemek için XRPden nasıl yararlanabileceğini açıklıyor.

“RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite hizmeti finansal kurumların dijital varlık XRPyi kullanarak birden fazla küresel piyasada gerçek zamanlı işlem yapmasına olanak tanıyor ve böyle bir çözüm dijital coinlerin doğrudan değişimini de destekleyebilir. XRP diğer tüm dijital varlıklardan daha hızlı daha az maliyetli ve daha ölçeklenebilir bu da onu iki farklı para birimini hızlı ve verimli bir şekilde birleştirmek için ideal bir araç haline getiriyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku