Bitcoin madenciliği şirketi ciddi zarar açıkladı

0 0

Çinli Bitcoin madenciliği donanımı üreticisi Ebang International Holdings Inc. bu yılın ilk altı ayında koronavirüs salgını ve talebin düşmesi nedeniyle bir yıl önceki yıla görenet zarar bildirdi.

Bitcoin.com’da yer alan habere göre şirket gelirin önceki 22.35 milyon dolardan yüzde 51 düşüşle 11.04 milyon dolara düştüğünü söyledi.

6 ay boyunca Nasdaq listesinde yer alan Ebang saniyede 025 milyon terahash (TH / s) Bitcoin hashpower sattı. Rakam 2019un aynı döneminde satılan 182 milyon TH / sden yıllık yüzde 86 düşüşü temsil ediyor.

Nasdaq Borsasında Ebang hisseleri yazı yazılırken yüzde 0.3 artışla 9.88 dolara yükseldi. Hisse senedi haziran ayında borsaya kote edildiğinden bu yana yüzde 30dan fazla prim yaptı. Ardından 14.95 dolarlık yüksek bir seviyede işlem gördü. Ebang da bu dönemde 3.80 dolara kadar düştü.

Ebangın başkanı ve icra kurulu başkanı Dong Hu kayıptan Covid-19 kaynaklı küresel ekonomik durgunluk ve Bitcoinin madencilerin kazançlarını düşüren ve madencilik ekipmanı tedarikçilerine olan talebi azaltan 11 Mayısta planlanan arz kesintisini sorumlu tuttu ve “Seyahat kısıtlamaları zorunlu karantinalar ve ticari faaliyetlerin askıya alınması gibi covid-19u içerecek önlemler ticari faaliyetlerimizde ciddi kesintilere ve belirsizliklere neden oldu. Faaliyet sonuçlarımızı ve mali durumumuzu olumsuz yönde etkiledi. Çip tedarikçilerimiz covid-19un etkisiyle üretim kapasitelerini düşürdü. Bu da 2020nin ilk altı ayında hammadde sıkıntımıza neden oldu” şeklinde konuştu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku