quot Altını taşımak daha kolay, el koymak ise zor quot

0 0

Peter Schiff altının Bitcoine göre taşınmasının kolay el konulmasının zor olduğundan söz etti. Altın ve Bitcoin olmak üzere her ikisinde de görünen hareketlenme sonrası aslolan değerin altın olduğu konusundaki düşüncelerini aktardı.

Altın tutkunu ve ünlü BTC eleştirmeni 29 temmuzdaki bir tweetde altının taşınabilirliğini ve onu korumanın daha kolay olduğu iddiasında bulundu.

Altın kesinlikle taşınabilir

Schiff ”Altın kesinlikle taşınabilir ve Bitcoine göre el koyması daha zor ” şeklinde bir tweet yazdı.

Bu yazı Bitcoin savunucularının hızlı bir şekilde altının dezavantajlarını sıralamasına sebep oldu.

Genel itibariyle fiziksel olarak büyük ve dolayısıyla taşınmasının daha zor olmasıyla birlikte altının özel olarak saklanmasının da son derece zor olduğu düşünülüyor. Saifedean Ammousun popüler kitabı “The Bitcoin Standard” da belirttiği gibi 20.yüzyılın başlarında hükümetin altına el koyması ile fiziksel altın rezervlerine dayanan bireysel egemenlik son buldu.

Schiff altın hakkındaki iddialarını kesin bir dil ile doğrulamasa da altını herhangi bir kripto para birimine göre üstün bir varlık olarak nitelendirdiği biliniyor.

Bitcoin vs. gold 3-month chart
                                                                                                                                     Bitcoin ve altın 3 aylık tablo

XAU / USD ABD doları karşısında 1958 dolar rekor seviyelerini gördüğü için Schiff kutlama havası içerisinde bir ruh haline büründü.

Bununla birlikte Paralaks Digitalin CEOsu Robert Breedlove tweetine verdiği yanıt ile çok hoşgörülü bir anlayış göstermedi.

20. yüzyıldaki hükümet politikasına atıfta bulunarak “Kelimenin tam anlamıyla var olan her ABD doları el konulan altındır şeklinde bir karşılık verdi.

Googleda altına olan ilgide artış

Google Trends verilerine göre “Altın Nasıl Satın Alınır” konusundaki arama tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Google search interest comparison                                                                                                                                 Google arama ilgisi karşılaştırması 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku