QUADRIGACX ÖLEN CEO SUN HESABINA YANLIŞLIKLA 500.000 DOLARLIK BTC YOLLADI

0 0

Kanadalı kripto borsası QuadrigaCX bu ayın başlarında yanlışlıkla
yaklaşık 500.000 $ değerindeki Bitcoini (BTC)ı soğuk cüzdanlarına transfer etti. İşin kötüsü bu cüzdanlara erişim olmamasıydı.

QuadrigaCXin kurucusu 30 yaşındaki Gerald Cotten Aralık 2018de öldü. Borsa soğuk cüzdanlarına erişemedi çünkü Cotten cüzdanlardan ve ilgili anahtarlardan tek sorumluydu. Quadriga’nın varlıklarının büyük çoğunluğunun soğuk cüzdanlarda kaybolduğu bildirildi. Şubat ayının başında Quadriganın dijital varlıklarda 190 milyon ABD Doları (145 milyon ABD Doları) eksik olduğu bildirildi.
Konu hakkında dava yolunu seçen yatırımcılar da fonlarının geri iade edilmesini talep etmekte ve mahkeme heyeti ”büyük dört” denetim firmalarından birisi olan Ernst & Youngı  bağımsız üçüncü parti bir denetmen olarak işlemleri gözetmesi için göreve getirdi. Gözlem sonucunda yayınlanan ilk raporda ise QuadrigaCX’in 6 Şubat tarihinde değeri 468.000 doları bulan 103 Bitcoin’i şirketin şuan için erişim sağlayamadığı cüzdanlara yolladığı tespit edildi.

Denetim sırasında bazıları Cotten tarafından da kullanılan bir dizi elektronik cihaza el koydu ve bunların arasında dört dizüstü bilgisayar dört cep telefonu ve üç adet tamamiyle şifrelenmiş USB disk yer alıyor. Rapora göre cihazların hepsi şuan için denetim firması tarafından kiralanmış güvenli kasalarda saklanıyor. Yanlışlıkla gönderilen 500.000 dolarlık Bitcoin’lerin durumu ise şuan için belirsizliğini koruyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku