Qiao Wang, DeFi yi Bitcoin 2013 öncesi ve Ethereum 2015 öncesi ile karşılaştırdı

0 0

Kripto analitik firması Messarinin eski başkanı Qiao Wang merkezi olmayan finansın (DeFi) en büyük iki kripto para biriminin yükselişinden önce Bitcoin (BTC) ve Ethereumu (ETH) hatırladığını söyledi.

Wang bir tweetde Defiyi Bitcoin ve Ethereumun ilk günleriyle kıyasladı.

“Yatırım açısından bakıldığında 2013 öncesi BTC ve 2015 öncesi ETH ömür boyu asimetrik bahislerdi. 2021 öncesi DeFi on yılda bir kez IMOdur. (yanlış olduğu kanıtlanana kadar) İlk ikisini kaçırdıysanız ikincisini kaçırmayın.”

Wang gelişmekte olan sektörde uzun vadeli bir yükseliş olmasına rağmen 30.000 kişilik ekibini bu alandaki yatırımcıları aldatan kimseler hakkında uyarıda bulundu.

“Son iki ay içinde çok fazla saçmalık oldu ama bunların kafa karıştırmasına izin vermeyin. Bir düzine gerçek ürünü denedikçe Defınin temelde yeni ve ilginç kullanıcı davranışlarını nasıl sağladığına dair daha iyi bir fikir edineceksiniz.”

Wang Bitcoinin geçen hafta kar elde etmeye yenik düşmesi üzerine bu yorumlarda bulundu. Daha geniş kripto pazarındaki düzeltme altın ve borsa piyasalarındaki geri çekilme ile çakıştı. Wang BTC ve ABD borsası arasındaki korelasyonun basit bir açıklaması olduğunu söyledi.

“BTCnin kısa vadeli hisse senetleri ile neden ilişkili olduğuna dair en iyi tahminim makul büyüklükte bir geleneksel kurumun 2 ay (Mart ve Nisan 2020) geriye dönük test yapması ve kendi kendini gerçekleştiren bir tahmin yaratarak korelasyonu takas etmeye karar vermesi.

Wang ayrıca daha kısa zaman dilimlerindeki pozitif korelasyonun makro ortamdan ziyade yüksek frekanslı algoritmik ticaretle ilgili olduğunu düşündüğünü belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku