Bitcoin yüzde 12.000.000 yükseldi

0 0

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin kurulduğu zamandan bu yana yüzde 12 milyon arttı. Bitcoinin fiyatı yazım sırasında % 12.173.746 arttı ve bu Bitcoinin ATHsi bile değildi.

Bitcoin fiyatı kısa vadeli olarak incelendiğinde dolar endeksi ile ters korelasyonu ve ABD borsası ile olan korelasyon dikkate alındığında olumsuz bir tablo hakim oldu. Kısa vadeli bir görünüm olması nedeniyle kısa bir süre devam etti.


                                                                            BTC/USD

Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları enflasyon nedeniyle ekonomik döngülerin doğal akışına müdahalede bulundu. Bu yalnızca borsa ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda Bitcoine de yardımcı oldu.

Uzmanlar BTC fiyatını uzun vadede analiz ettiğinde iyimser bir tablonun görünmesinin birçok nedeni olduğunu belirtti.

SOPR oranı


Bitcoinin karda olup olmadığını Spent Output Profit Ration (SOPR) ölçüyor. Satılan fiyat ödenen fiyata bölünerek hesaplanıyor. SOPR > 1 olduğunda harcanan çıktıların sahiplerinin işlem sırasında karda olduğu anlamına geliyor; tam tersinde ise kaybın olduğu anlamını taşıyor. Yazım sırasında SOPR 1in üzerinde yer aldı.

Bitcoin hodlers


Son birkaç ay içinde birden fazla BTC sayısına sahip olan Bitcoin hodlers sayısında artış gözlemlendi. Bu insanların sürekli olarak SATları istiflediğini gösteriyor. Bitcoinin 10000 Doların altındaki çoklu düşüşleri ve anlık geri çekilmelerin daha yüksek olduğu göz önüne alındığında bunun bir likidite olduğu sonucuna varılması söz konusudur. Bunu aşmak düşüş eğilimi demek oluyor ancak son çöküşten kurtulmak mümkün oldu.

Birden büyük bir SPR ile birlikte istatistikleri istifleyen artan sayıda hodler Bitcoinin bir ağ olarak güçlü bir şekilde büyüdüğünü açıkça ortaya koyuyor.

Grafikte Google Amazon Microsoft Square Amazon Tesla Ark Invest ve diğer Etfler gibi varlıkların performansı yer alıyor. Bu doğrultuda Bitcoin dışındaki hiçbir varlığın bundan daha iyi performans göstermediği görülüyor.

Mevcut enflasyon seviyeleri göz önüne alındığında Bitcoinin seyri ile ilgili ipuçları veriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku