Galaxy Digital: Bitcoin, 60 katı piyasa genişleme potansiyeline sahip

0 1

Dijital varlık yatırımında lider olan Galaxy Digital Capital Management Bitcoinin altından daha fazla büyüme potansiyeli ile yükselişte olduğunu söylüyor.

Değerli metal tarihsel olarak yatırımcıların finansal belirsizliğe karşı en sevdiği güvenlik ağı olmasına rağmen Galaxy Digital yeni bir raporda makro yatırım efsanesi Paul Tudor Jones ve teknoloji devi MicroStrategynin Bitcoine yaptığı son yatırımların Bitcoinin çekiciliğini enflasyona karşı koruma  potansiyel olarak vurguladığını söylüyor.

200 milyar doları aşan piyasa değeri ile Galaxy Digital Bitcoinin büyümek için hala muazzam bir alana sahip olduğunu söylüyor.

 “Altının piyasa değeri şu anda 12 trilyon doların üzerinde. Öte yandan Bitcoinin değeri şu anda 200 milyar dolar civarında bu altın piyasasının yüzde 2sinden az. Bu Bitcoin alternatif dijital bir değer varlığı olarak altın seviyesine yükselirse 60 kattan daha büyük bir pazar genişletme fırsatı sunuyor. “

Açık kaynak değerleri ve büyük küresel varlıklarla 11 yıllık negatif korelasyon geçmişi nedeniyle Bitcoin belirsiz merkezi olmayan bir eşler arası dijital işlem tesisinden siyasi sansüre dirençli küresel olarak tanınan bir kurumsal varlığa dönüştü.

Galaxy Digital artan hükümet borcu ve rekor seviyelere ulaşan mali teşvik sayesinde Covid-19 salgınından bu yana Bitcoinin kurumsal olarak benimsenmesi ve kullanımının arttığını söylüyor.

“Makro efsanesi Paul Tudor Jones ve halka açık bir iş zekası yazılım firması (NASDAQ: MSTR) olan MicroStrategy Inc. dahil olmak üzere en iyi yatırımcılar ve büyük kurumlar bunu bir enflasyon koruması olarak benimsiyor.”

MicroStrategy Ağustos ayında sermayesinin 250 milyon doları Bitcoine aktardı. Galaxy Digital bu ayın başlarında yatırımlarına 175 milyon dolar ekledi.

Dijital ekonominin geleceğinin nereye gittiğine gelince Galaxy Digital kesin olarak bir şeyler söylemenin zor olduğunu söylüyor.

“Geleceğin dijital dünyasının neye benzeyeceğini tahmin etmek zor ve hiç kimse hangi yatırımların veya varlıkların galip geleceğini kesin olarak söyleyemez. Bitcoin altına alternatif olarak önde gelen küresel değer deposu olarak büyük bir avantaja sahip. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku