Presearch (PRE) Nedir?

5

Bir arama motoru olan Presearch, Blockchain meraklıları ve geliştiricileri tarafından son dönemde sık sık aratılmaktadır. Kripto para yatırımcılarının dikkatini üstüne çeken Presearch (PRE) Google benzeri bir arama motorudur. Bu yazımızda Blockchain ve kripto para yatırımcılarının merak ettiği Presearch (PRE) coin nedir, amacı nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi sorulara kriptoarena.com olarak, cevap vermeye çalışacağız.

Presearch (PRE) Nedir?

Presearch projesi, Blockchain ağı üzerine kurulmuştur. Ayrıca platformu kullanan kullanıcıları kendi ekosistemine ait PRE coin ile ödüllendiren merkezi olmayan bir arama motoru olarak bilinmektedir. Presearch projesi, diğer arama motorlarına kıyasla farklı özelliklere sahiptir. Proje ilk olarak, kullanıcılarına güvenli bir internet deneyimi yaşatmak istemektedir. Ayrıca gizlilik konusu Blockchain sistemi gereği en önemli esaslardan biridir.

Projenin Amacı Nedir?

Presearch (PRE) platformunun temel amacı, kullanıcılara güvenli bir ağ sağlamaktır. Ayrıca arama ekosistemini merkezden uzaklaştırmak ve arama sistemine değer katan kullanıcıları ödüllendirmek istenmektedir. Presearch (PRE) projesinin kurucusu Colin Pape olarak bilinmektedir. Colin Pape işletmeleri ve tüketiciyi birbirine bağlayan bir topluluk ticaret platformu kurucusu olarak tanınır. Presearch ekibi, ilk hedefleri olan 2,3 milyondan fazla üyeye ulaşmışlardır. Ayrıca 1,7 milyondan fazla günlük sorguya ulaşma hedeflerini de başarıyla tamamlamıştır. Bir ödül sistemi yayınlayarak, coin borsası başlatmıştır.

Daha Fazla Başlık

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Presearch projesinin avantajları ve dezavantajları incelendiğinde avantajları ağır basmaktadır. Projenin avantajları yakından incelendiğinde, birçok seçenek göze çarpmaktadır. Bunları sıralayacak olursak proje, makine öğrenimi algoritmaları tarafından desteklenmektedir. Ayrıca açık kaynaklı, merkezi olmayan bir Blockchain endeksi kullanarak geleneksel olmayan bir arama motoru yaratılmıştır. Projenin en değer verdiği gizlilik kısmı tasarlanan sistem sayesinde kullanıcıya daha çok imkan sağlamaktadır. Ayrıca sistem sıralama verilerini hiçbir şekilde gizli tutmamaktadır. Dahası web verilerine erişmek kolaydır.

Arama yöntemi olarak herkese uygun ve özelleştirilebilir seçenekler bulunmaktadır. Ayrıca kullanıcılar gelişmiş araçlar özelliğini özgür bir biçimde kullanabilmektedir. Kullanımda bir kısıt bulunmadığı gibi kullanıcılarda da bir kısıtlama yoktur. İsteyen herkes arama motorunu kullanabilmektedir. Projenin kendini en çok övdüğü konu olan spam arama sonuçları, sistemde hiçbir şekilde görüntülenmemektedir.

Projenin dezavantajlarına bakınca göze çarpan ilk kısım, DeFi alanında olmasından dolayı birçok rakibinin olmasıdır. Ayrıca Blockchain altyapısı kullanan ilk arama motorudur. Ancak buna rağmen Google, Bing gibi çok güçlü rakipleri bulunduğundan kullanımını arttırması oldukça zor olacaktır. İnternet kullanıcılarının alıştığı arama motorlarından vazgeçmesi istatistiksel olarak oldukça güçtür. Yapılan araştırmalar doğrultusunda vazgeçme oranı sadece yüzde 11 olarak saptanmıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku