Bu Altcoin Fiyat Hedefine Kilitlendi: 1 Dolar!

116

Ödeme devi Ripple’in altcoin projesi XRP, kısa vadeli bir görünümün ardından son derece yükseliş eğiliminde görünüyor. Kripto para analistleri, altcoin projesinin uzun vadeli zaman çizelgesine bakıldığında önümüzdeki üç ay içerisinde inanılmaz bir fırsat göründüğünü aktarıyorlar. Kısa vadede bakıldığında ise XRP yükseliş eğilimi gösteriyor. 0,36 dolarlık fiyat orta noktası şimdi hem kilit direnç hem de destek bölgelerinin hareketlilik adına hazırlandığı belirtiliyor.

Ripple ekosisteminin altcoin projesi XRP 1 dolar olacak mı?

Tüm bunlarla birlikte, XRP boğalarının bir ihlalin gerçekleşmesi adına biraz daha beklemelerinin gerekebileceği bildiriliyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Haziran ayında, kripto para birimi 0,39 dolarda ki destek bölgesini ihlal ettiği görüldü. Destek bölgesi ihlal edildiğinden, bu seviye aynı zamanda kilit direnç olarak da dengelendi. XRP fiyatının da 0,3 dolar ila 0,41 dolar arasında bir fiyat aralığı oluşturduğu ve orta noktanın 0,36 dolar olarak belirlendiği ve bu alanın hem direnç hem de destek bölgeleri olarak işlev gördüğü bildiriliyor.

Ağustos ayında, XRP’nin iki hafta boyunca 0.39 dolar fiyat seviyesini kırmaya çalıştığı görüldü. Bununla birlikte, boğaların gücünün tükendiği ve fiyat aralığın orta noktasının altına düşmesine neden olduğu belirtildi. Fiyat birkaç gün sonra 0.30 dolar seviyesine kadar geriledi. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, XRP fiyatı son 24 saat içerisinde 0,7 düşüşle şu anda 0.3548 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Altcoin için teknik göstergeler, aşağı yönlü düşüş hareketinde bir kırılma gösteriyor. RSI, 50’yi aştı ve önümüzdeki birkaç gün boyunca güçlü bir yükseliş gösteren destek olarak hareket etmek için yükseliş gösterdiği aktarıldı.

XRP talebindeki ani yükseliş boğaların duruşu gösteriyor

Birikim/Dağıtım (A/D) hattı, şimdiye kadar çok kritik bir gelişme olan Mayıs ayında tespit edilen kilit direnç seviyesini kırmayı başardı. Ancak, bu gelişmenin ardından 0,39 dolar fiyat seviyesinin üzerinde daha fazla ilerlemeyi doğrulamayabilir. Direnç bölgesinde gerçekleşecek ihlalin ise yalnızca bir olasılık olduğunu ve birkaç hafta içerisinde gerçekleşebileceğini gösterir. XRP’nin Chaikin Para Akışı (CMF) da tırmanmasıyla pozitif yönde 0.08’i aştı ve olağanüstü satın alma faaliyeti gösterdiği belirtildi.

Altcoin talebindeki ani artış, boğaların sürücü koltuğunu almış olabileceğini gösteriyor. Ancak, kilit direnç bölgesini geçebilecek bir kırılmanın gerçekleşmesinin biraz daha zaman alabileceği belirtiliyor. SEC sorunlarının ötesinde, zorluğun Mayıs 2021 tarihinden bu zamana kadar dayanan sağlam direnç bölgesini kırmak. XRP bu direnç bölgesini birçok kez test etti ve başarısız oldu, ancak tekrar test etmek için hazır olmadığı aktarıldı. Direnç bölgesini çevirmek, XRP’nin bir sonraki 1 dolarlık fiyat hedeflemesine yardımcı olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku