Yatırım Aracı Robotu Portföyünü Açıkladı: Bitcoin ve 3 Altcoin!
Yatırım Aracı Robotu Portföyünü Açıkladı: Bitcoin ve 3 Altcoin!

Portföy Stratejisti: Bu Altcoin Üç Büyüklerlerden Biri Olmayı Başaracak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano (ADA), son birkaç yılda teknolojik yeniliklerini geliştirerek, Ethereum’un rakibi olmayı başardı. ABD finansal hizmet firması MorningStar’daki portföy stratejisti Amy Arnott’a göre hızla kurumsal yatırımcıların ilgisini çeken altcoin, “üç büyük” ana akım varlıkları listesine girerek, Bitcoin ve Ethereum’a katılabilir.

Cardano ana akım haline gelecek

Kripto para sektörünü yakından takip eden stratejiste, bir röportaj sırasında, birçok altcoin için uygun bir fiyat belirlemenin, nakit yaratmadıkları için son derece zor olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Ethereum gibi varlıkların bir dereceye kadar daha oturmuş ve belirgin bir fiyatı var. Ethereum platformunun, Merkeziyetsiz Finans (DeFi) işlemlerinin kolaylaştırılması ve NFT‘lerin desteklenmesi dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarına sahip olduğunu açıkladı. Arnott şunları vurguladı:

Lider altcoin Ethereum’un bir yardımcı program olarak kullanılması, bir tür fiyat tabanı sağlıyor, ancak bunun ne olması gerektiğinden emin değilim. Pek çok insan, bu kripto para birimlerinin daha fazla kullanıldıkça daha değerli hale geldiğinden bahsediyor.

Arnott’a göre Cardano’nun lider altcoin Ethereum ile çok ortak noktası var. Cardano protokolünün, ana akıma girmesine yol açabilecek umut verici teknik uygulamalara sahip olduğunu belirtti ve şunları ekledi:

Cardano ekosistemi üzerinde çok fazla beklenti ve heeycan var.

CoinShares: Kurumsal yatırımcı popüler altcoin ADA’ya yöneliyor

Haziran ayında Dijital Varlık Yöneticisi CoinShares, kurumsal yatırımcıların, İş Kanıtı (PoW) varlıklarına kıyasla Cardano ve Polkadot gibi altcoin projelerini ve daha fazla Hisse Kanıtı (PoS) varlıkları satın aldığını açıkladı. Cardano’nun sadece bir haftada 5,2 milyon dolar, Polkadot’un ise 3,8 milyon dolar giriş yaptığı bildirildi. Kripto paralara olan kurumsal ilgiden bahseden Arnott, geçtiğimiz yıl bunun katlanarak büyüdüğünü belirtti. Önde gelen kripto paralara yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar sayesinde bu sektörün ana akım haline gelebileceğini söylüyor.

Stratejist, büyüyen ana akım yatırımcıların mevcut eğiliminden bağımsız olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin Borsa Yatırım Fonları konusundaki güçlü duruşunun diğer kurumların maruz kalması için büyük bir zorluk teşkil edebileceğini belirtti. Arnott konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 Düzenleyici risk büyük bir sorun. Son birkaç ayda meydana gelen oynaklığın arkasındaki itici faktör kesinlikle bu. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler genel olarak kriptoyu veya özel olarak Bitcoin, Cardano ve lider altcoin Ethereum’u kısıtlarsa, bu büyük bir şok olur. Son birkaç ay içinde, kripto para piyasası, Çin’in Bitcoin madencileri üzerinde bir baskı oluşturmasından ve İngiltere, Japonya, Singapur, ABD vb. faaliyetlerini kontrol etmek için yasalar çıkarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Portföy Stratejisti: Bu Altcoin Üç Büyüklerlerden Biri Olmayı Başaracak!