Bitcoin (BTC)  fiyatı bugün bir saat içinde yüzde 12 artarak 39.230 dolarlık yeni bir aylık en yüksek seviyeyi kaydetti ve şu anda iki aydır sıkışıp kaldığı fiyat bölgesinden çıkmak için çanbalıyor.
Bitcoin (BTC)  fiyatı bugün bir saat içinde yüzde 12 artarak 39.230 dolarlık yeni bir aylık en yüksek seviyeyi kaydetti ve şu anda iki aydır sıkışıp kaldığı fiyat bölgesinden çıkmak için çanbalıyor.

Bitcoin (BTC)’de Tesla ve Çin Kaynaklı FUD Etkisi Tarihe Karışabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC)  fiyatı bugün bir saat içinde yüzde 12 artarak 39.230 dolarlık yeni bir aylık en yüksek seviyeyi kaydetti ve şu anda iki aydır sıkışıp kaldığı fiyat bölgesinden çıkmak için çanbalıyor. Lider kripto para birimi, Mayıs ayındaki piyasa çöküşünden bu yana 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasında hareket ediyor. BTC ayrıca, 38.300 dolarlık kilit direnci de kırdı ve şu anda 40 bin dolarlık seviyeyi aşmak için uğraşıyor.

Amazon, Tesla ve Çin’den kaynaklanan FUD’ı ortadan kaldırabilir!

Fiyatta meydana gelen toparlanmanın, Amazon’un Bitcoin’i kabul etmeyi planladığına dair söylentilerin bir sonucu olduğuna inanılıyor. İçeriden alınan bir rapora göre, Amazon bu yılın sonuna kadar Bitcoin ile ödeme seçeneğini ekleyebilir ve 2022 yılına kadar kendi tokenini çıkarabilir. Bu önemli haber, boğa sezonunun bir sonraki ayağını başlatma için kritik bir faktör olabilir. Amazon, bu yönde bir adım atarda, TESL’nın piyasada sebep olduğu FUD artık bir tarih olabilir.


Tesla, arabaları için bir ödeme olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını ilk duyurduğunda, Bitcoin fiyatı önemli bir artış gördü. Ancak duyurudan sadece birkaç ay sonra Musk, çevresel kaygıları öne sürerek BTC ödeme seçeneğini askıya aldı. Çin baskısı ile birlikte ortaya çıkan FUD, BTC’nin değerinin yüzde 50’sini kaybetmesine neden oldu. Ancak Amazon bu yılın sonunda Bitcoin’i kabul etmeye başlarsa, Tesla’nın Bitcoin FUD’si geçmişte kalacak.

Amazon Bitcoin için neden önemli?

Amazon, 2021’in ilk çeyreğine kadar 200 milyondan fazla abonesi olan en büyük çevrimiçi perakende pazarı. Ayrıca platformunda aylık 197 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor ve müşterilerinin pazar payı giderek artıyor. Paypal’ın Bitcoin entegrasyonu, milyonlarca kullanıcı için BTC ödemesinin kapılarını açarken, Amazon, insanların Bitcoin’lerini herhangi bir ürün satın almak için harcamalarına yardımcı olacak.

5 Uzman Görüş Bildirdi: Bitcoin (BTC) Boğa Piyasasına Geri Dönecek mi?
 

Kripto ve Bitcoin fiyatlarını tetiklemekte ün salmış Musk, son birkaç ayda etkisini kaybetti. Bu, Tesla’nın BTC ödeme seçeneğini yeniden başlatmak istemesi ve SpaceX’in Bitcoin’i bilançosunda tutması da dahil olmak üzere birçok Bitcoin yanlısı ifşa ve duyuru yaptığı B-Word konferansı sırasında görüldü, ancak olayın büyüklüğüne ve duyurulara rağmen, BTC fiyat fazla artış kaydetmedi. Amazon’un Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak eklemesi, hem Tesla hem de Çin’den FUD etkisini ortadan kaldırabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Bitcoin (BTC)’de Tesla ve Çin Kaynaklı FUD Etkisi Tarihe Karışabilir!