Portekiz den müjdeli haber…

0 1

Portekiz vergi dairesi: Bitcoin ticaret ve ödemeleri vergiden muaf

Portekiz’in Vergi İdaresi hem kripto para birimi alım satım işlemlerinin hem de kripto ödemelerinin ülkede vergilendirilmeyeceğini açıkladı.

26 Ağustos’ta Portekiz merkezli iş dünyası gazetesi Jornal de Negócios tarafından yayınlanan bir habere göre Portekiz Vergi ve Gümrük İdaresi kripto işlemlerinin veya ödemelerinin Katma Değer Vergisinden (KDV) muaf olduğunu onaylamış durumda.

Ajansın yerel bir kripto madenciliği şirketine resmi bir yönetici belge yayınladığı bildirildi. Belgede otorite fiat para için kripto değişiminin KDVsiz olduğunu belirtiyor ve kripto kullanıcılarının herhangi bir gelir vergisi ödemek zorunda olmadıklarını da ekliyor.

Resmi açıklamada Portekiz vergi dairesi Avrupa Adalet Divanı tarafından 2015 yılında İsveç merkezli Bitcoin (BTC) portalı Bitcoin.se ve moderatörü David Hedqvist ile ilgili davaya ilişkin bir karar verdiğini belirtti.

O tarihte bildirildiği üzere mahkeme Bitcoin’in bir ödeme aracı olmasını ve borsaların bu nedenle KDV yükümlülüklerinden muaf tutulmasını emretti. Bununla birlikte İsveç Vergi Dairesi daha sonra mahkemenin konuyu tam olarak anlamadığını iddia ederek karara karşı çıkmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku