Bitcoin geliştiricisinden yeni kod

0 2

Bir Bitcoin (BTC) programlama önyükleme kampının organizatörü hem donanım cüzdanları hem de tüm nodelar için çok amaçlı (çoklu) bir kullanıcı arabirimi (UI) Proof of concept kavram kanıtı yayınladı.

Justin Moon prototip kullanıcı arayüzünü GitHub’daki tüm yazılım koduyla birlikte kullanmak için hızlı bir kılavuz yayımladı.

Multisig teknolojisi ile korunan cüzdanlar cüzdanlara erişmek için birden fazla özel anahtar gerektiriyor ve bu nedenle hiçbir tarafın şifresini çözmek için gerekli tüm bilgilere sahip olmaması kaydıyla güvenlik ihlallerine karşı daha az savunmasız olduğu düşünülür.

Moonun yazılımı kullanma konusundaki kılavuzu kullanıcının önce (şu anda yalnızca bir testnet sürümü olarak çalışan) RPC ayarlarını yapılandırması gerektiğini vurguluyor.  Kişinin daha sonra bir cüzdan oluşturması ve şifresinin çözülmesi için kaç imza ve toplam imzalayıcı gerektiğine karar vermesi gerektiğini ifade ediyor.

Trezor Ledger veya ColdCard gibi bir donanım cüzdanı prize takıldığında bunlar yazılım tarafından tanınır ve böylece işaretçiler olarak eklenebilir.

Kullanıcılar daha sonra ilk alıcı adreslerini oluştururlar ve onaylanmaları ve yayınlanmaları için her ayrı imzalayan cihaz tarafından ayrı ayrı onaylanması gereken bir test işlemi oluşturur…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku