Popüler Stratejist:12 Ay Boyunca Bitcoin den Uzak Durmayı Planlıyorum!

0 0

Finansal stratejist ve Rosenberg Research & Associates Incin kurucusu David Rosenberg dijital varlığın şu anda bir piyasa balonu olduğunu düşündüğü için Bitcoine yatırım yapmaktan kaçınacağını söyledi. Aynı zamanda Merrill Lynch şirketinin eski baş ekonomisti olan Rosenburg en azından önümüzdeki on iki ay boyunca Bitcoinden uzak durmayı planladığını ve bunun yerine “balon olmayan ve daha fazla kar potansiyeli olan” alanlara yatırım yapmayı hedeflediğini bildirdi.

An itibariyle Bitcoin 30.70851 dolardan işlem görüyor ve bir yılda yaklaşık yüzde 320 artış kaydetti. Hafta sonu boyunca kripto para birimi geçen yılın rekor seviyelerini geçtikten sonra yükseliş ivmesini sürdürerek 34.800 dolarlık yeni bir rekor seviyeye yükseldi.

Stratejiste göre Bitcoinde veya herhangi bir varlık için bu kadar kısa bir süre içinde böyle bir parabolik hareket “son derece anormaldi” ve yatırımcılara uyarıda bulundu:

Sistemi bir arada tutan şey temelde sıfır faiz oranlarıdır. Oranlar olduğu gibi kaldığı sürece ekonomik faaliyette gerçekten ani bir gerileme yaşamazsak içinde bulunduğumuz bu balon muhtemelen yakında patlamayacak.

Bir baloncuğa yatırım yapıyor olsak da anlamalıyız.”

Düşüş öngörüleri ile tanınan stratejist daha önce 2019da durgunluğun kaçınılmaz olduğunu söylemişti. Rosenberg’in araştırma şirketi şu anda hisse senetlerinin “bir sürü farklı metriğe dayalı olarak” yaklaşık yüzde 20 ila yüzde 30 fazla değerlendiğini iddia ediyor. Borsaların bile bir balon içinde olduğuna inanıyordu. Özellikle S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average geçen yılın sonunda rekor seviyelerini kaydetti.

BTC Volatilitesi

Stratejist ayrıca Bitcoinin altının beş katı oynaklığa sahip olduğunu iddia etti ve ekledi:

Altın konusunda çok iyimserim ve altın üzerinden yatırım yapılmasını tavsiye ediyorum.”

Daha önceki bir röportajda Rosenberg Bitcoini devasa bir balon olarak adlandırdı ve Bitcoinin 2020 performansının 2017ye benzer olduğunu açıkladı. Ayrıca 2018deki kripto para ayı piyasasının yatırımcılarına Bitcoinin 2017 boğa döngüsünden sonra gelenleri hatırlattı.

Ek olarak Bitcoin geçen yılın en iyi performans gösteren makro varlığı için önemli bir rakipti ve bugüne kadar yüzde 270in üzerinde getiri elde etti:

Coinmetricsten Nic Carter Bitcoin defterindeki 10 dolar veya daha fazla değerde varlığa sahip olan adreslerin 2017 sonundaki seviyesinin üzerinde olduğunu söyledi. Ayrıca Bitcoin arzının “perakende yatırımcılarla daha tutarlı”  olduğunu öne sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku