Popüler Bitcoin analisti Willy Woo dan yeni bir fiyatlandırma modeli

0 3

Popüler Bitcoin analisti Willy Woo 132.000 Twitter takipçisine bir yükselişin yakın olduğunu gösteren yeni bir fiyatlandırma modeli üzerinde çalıştığını söyledi. Aslında Woo modelin Bitcoinin başka bir yükselişe yakın olduğunu ve belki bir ay daha gitmek gerektiğini öne sürdüğünü söylüyor.

Pazar günü tanınmış Bitcoin grafik analisti ve Hypersheetin kurucu ortağı Willy Woo BTC için yeni bir fiyatlandırma modeli geliştirdiğini tweet aracılığıyla açıkladı.

Woo “Bu üzerinde çalıştığım yeni bir model üstel yükselişin başlangıcını seçiyor. Bu model başka bir yükselişe yakın olduğumuzu gösteriyor. Belki bir ay kaldı” şeklinde tweet gönderdi. 

İkinci grafiğin [Covid-19] un nasıl aykırı bir model olduğunu açıkça gösterdiğini belirtti. Woonun yayınladığı bir başka grafiği “bu boğa piyasası ne kadar uzun sürerse en yüksek fiyat (üst kapak modeli) o kadar yüksek olur. Bu da nihayetinde iyi bir şeydir şeklinde yorumladı.

Ona göre yeni modeli BTCnin yükseliş işleminden “belki” yaklaşık bir ay uzakta olduğunu gösteriyor. Woo pandemi olmasaydı boğa piyasasında bir hareketliliğin başlayabileceğine inanıyor.

Ancak herkes Woo ile hemfikir olmadı. Bu doğrultuda Adam Bornstein Wooya ”teknik analiz BTC ile çalışmıyor dedi ve ardından “Çok fazla (arbitraj) fırsatı ve her hamleye çok fazla ses getiren borsa var” diye ekledi.

Woo eleştiriye karşılık “Hafta içi hamleler için sana katılıyorum ancak bu grafik organik yatırımın öncelikli olduğu 8 [yıl] makro.” yanıt verdi. Buna rağmen Woo’nun savunması bazıları “hopium” tahmini diyor.

Diğer Bitcoin yatırımcıları ve meraklıları ise Wooya katılmıyor. Tone Vays International Business Timesa (Ibtimes) göre “Bitcoinin fiyatı 2021e kadar 10.000 doları geçmeyecek.”

Vays Aylardır söylediğim gibi yılın başlarında Bitcoinin bu yılın çoğunluğunu 6000 dolar ve 10000 dolar arasında sıkışıp kalacağı üzerine yürüttüğüm tahminimden uzaklaşmak için hiçbir nedenim yok” dedi. Ayrıca Ibtimes Vaysin halving öncesi 2.800 dolara bir atlama öngördüğünü ancak analistin tahmininin asla gerçekleşmediğini belirtti.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku