featured

BTC de keskin aşağı yönlü bir kırılma bekleniyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin bulunduğu fiyat seviyesinden hızlı bir artış göstermeden 9.000 dolar civarında kurulan desteği sık sık test ettiği için son zamanlarda gittikçe zayıflıyor gibi görünüyor.

Bir sonraki eğilimler kripto girişiminin 8.000 doların ortalarına girmesi durumunda boğaların vereceği tepkiye bağlı olacağı düşünülüyor.

Analistler bu fiyat bölgesinde bir düşüşün olabileceğini ve önümüzdeki birkaç gün içinde büyük bir türbülans göreceğini belirtiyor.

Alıcılar fiyatı 8.600 doların üzerinde tutamamaları durumunda gücü geçersiz olacak ve muhtemelen yoğun bir düşüş trendinin içinde sıkışacak.

Bununla birlikte bu seviyenin güçlü bir savunması işlem aralığını geri kazanmasına ve 10.000 dolara kadar göndermek için yeterli satın alma baskısını katalize etmesine izin verme olasılığı bulunuyor.

BTC zayıflık belirtileri gösteriyor

Bitcoin nominal olarak şu anki fiyatı olan 9.150 dolar ile işlem görüyor. Son birkaç gündür bu seviyenin üzerinde seyrediyor.

Bu haftanın başlarında 8.950 dolarlık düşük seviyelere indiğinde keskin bir sellof yapmaya çalışıyor. Alıcılar ağır satış baskısını hızla absorbe ettiğinden ve alım satım aralığına geri döndürdüğünden ötürü bu düşük seviyelere ziyaret hızlı bir şekilde arttı.

Bu geri tepme 9100 dolar civarında iken momentumunu kaybettiği için kısa oldu. Kripto para birimi satın alma baskısı akınına giremezse önümüzdeki hafta daha fazla zayıflıkla karşı karşıya kalma olasılığı yüksektir.

Saygın bir analist son bir tweetde Bitcoinin bir sonraki hareketinin önemi hakkında konuştu ve bir modelin önümüzdeki günlerde büyük bir hareketin ortaya çıkmasına işaret ettiğini açıkladı.
 

Kritik seviye 8.600 dolar

Bitcoinin orta vadeli eğilimini nasıl şekillendirdiği kripto para biriminin 8.600 doların altına düşmeye karşı savunup savunamayacağı gibi görünüyor.

Analistler bunun altındaki bir düşüşün Bitcoinin tüm makro gücünü geçersiz kılacağı için bu seviyenin yakın vadede çok önemli olduğunu belirtiyor :

Bitcoin: Her şey 8.600-8.800 dolar tutmaya bağlı. Eğer yaparsak gizli bir yükseliş sapması olur. Başla bir HL. Bir sonraki 10.500 dolarlık test = büyük olasılıkla bir kırılma.

BTC de keskin aşağı yönlü bir kırılma bekleniyor