Popüler Analist Bitcoin in (BTC) Düşüşüne Dair Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

0 1

Bitcoin 41.400 dolar seviyesini yeniden test ettikten sonra kademeli olarak bir düzeltmeye girdi ve bu arada neredeyse yüzde 20 düşüşle 32.550 dolara düştü. An itibariyle BTC 35.400 dolar seviyesinde stabilize oldu ancak yüksek oynaklık göstermeye devam ediyor. Piyasa değeri 621 milyar dolara düştü.

Blockroots kurucusu ve Bitcoin traderı Josh Rager fiyat hareketinde bir “çöküş” görmediğini bunun yerine Bitcoinin bir aydan kısa bir süre içinde 20 bin dolardan 41 bin doların üzerine çıkmasının ardından uzun zamandır beklenen düzeltmeyi gördüğünü belirtti. Rager BTCnin  şu anda 32 bin dolar seviyesini kesinlikle tutması gereken önemli bir destek seviyesi olarak gösteriyor aksi takdirde Bitcoin 30 bin doların altına düşebileceğini söyledi. Bununla birlikte analist boğa koşusu henüz bitmediği için pozisyonunu koruyor.

Diğer uzmanlar Bitcoinin daha da düşebileceğini ve düzeltmenin yüzde 30a kadar uzayabileceğini açıkladı. “Big Chonis Trading” takma isimli analiste göre bu gelişmeler alışılmadık değil 2017deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bugüne kadar düzenli olarak gerçekleşti. Ayrıca analiste göre BTCnin 32 bin dolarlık işaretini tutması önemlidir aksi takdirde Bitcoin daha da düşebilir. Analiste göre 27.700 dolara kadar bir düzeltme mümkün.

Sağlıklı Bir Düzeltme

“Il Capo Of Crypto” isimli analiste göre ise Bitcoin 30 bin dolara düşebilir ancak mevcut durumu uzun vadede piyasa için iyi olan “sağlıklı bir gelişme” olarak tanımlıyor. Ona göre bazı yatırımcılar paniğe kapılabileceğinden Bitcoin önemli 30 bin dolar seviyesinin altına düşerse  tehlikeli hale gelecektir.

Bitcoin tüccarı “SalsaTekila”  Bitcoini 40.800 dolar seviyesinde sattı ve Bitcoindeki düzeltmenin henüz bitmediğine inandığı için şimdi ağırlıklı olarak altcoinlere yatırım yapacağını belirtti. Ona göre piyasa aşırı ısındı. Bununla birlikte uzun vadede makro veriler yükselmeye devam ettiği için Bitcoin yükselmeye devam edecek.

 “Cantering Clark” takma isimli analist ve yatırımcı takipçilerini sakin olmaları konusunda uyarıyor çünkü mevcut durum Bitcoini nispeten düşük seviyelerde satmaya cazip geliyor. Analist soğukkanlı olmanın ve yalnızca sinyaller gerçekten bunu gösterdiğinde ticaret yapmanın her zaman önemli olduğunu söyledi. Ona göre Bitcoin yüzde 10 daha düzeltebilir ve hatta 30 bin dolarişaretinin altına düşebilir.

Analist: Madenciler Bitcoin Üzerinde Satış Baskısı Yaratıyor

Bu arada analist “Ki Young Ju” düzeltmenin arkasında madencilerin olduğunu ve “Bitcoin üzerinde güçlü bir satış baskısı yarattığını” belirtiyor.

Madenci Konum Endeksi yerel bir zirve yapmak için yeterli görünüyor. BTC satıyorlar. Bu kısa vadeli bir düzeltme ve toparnma kısa sürede gerçekleşecek.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku