Bitcoin Fiyat Analizi: Bitcoindeki (BTC) Düşüş Devam Edecek mi?

0 1

 Bitcoin boğa piyasasında son derece dalgalı bir hal aldı. Dolayısıyla hafta sonunda büyük tasfiyeler meydana geldi. Fiyat 34 bin dolar seviyelerine düştü ve henüz güçlü bir desteği onaylamadı. Aynı zamanda bu düşüş Bitfinex ve diğer türev işlem platformlarında tasfiyelerin hızla yükseldiğini gördü.

Fiyat Düşerken Bitcoin Likidasyonları Yükseliyor

Bir kripto para birimi fiyat takip platformu olan Bybtye göre son 24 saatte yaklaşık 234 bin tüccar tasfiye edildi. Şaşırtıcı bir şekilde en büyük tasfiye emri 10 milyon dolar değerinde BitMEX-BTCde gerçekleşti. Binance an itibariyle 632 milyon dolarlık Bitcoin uzun vadeli tasfiye sayısında başı çekerken onu 378 milyon dolarla Huobi takip ediyor.

Bitcoin Kısa Vadeli Bir Dip Arıyor

Bitcoinin 40 bin doların üzerindeki seviyelerden düşüşü birçok tüccarı aniden yakaladı. Büyük Bitcoin uzun pozisyonları gün içi düşük 33.344 dolarlık bir fiyat testi ile tasfiye edildi. Lider kripto para birimi şu anda 35 bin doların üzerinde tutunmak için toparlanmaya çalışıyor. Ancak bunun bir dip olup olmadığı belli değil.

Teknik açıdan bakıldığında 4 saatlik mum çubuğunun kapanışı Bitcoinin buradan nereye gideceğini belirleyecektir. Örneğin 50 Basit Hareketli Ortalamanın üzerindeki destek geri alınırsa Bitcoin 40 bin dolar seviyesine tekrar ulaşmadan önce 38 bin doları geçebilir.

Öte yandan 35 bin doların üzerinde tutunması boğaların elindeki fiyatı da sürdürecek ve belki de Bitcoin imrenilen 40 bin doları geçerken daha fazla satın alma emri gerektirecektir.

 Bazı analistler Bitcoinin zorlu bir toparlanmayı desteklemek içinBTCnin kısa vadeli bir dibe ulaşıp ulaşmadığını söylemek için henüz çok erken olduğuna inanıyor. 35 bin doların üzerinde tutunabilen Bitcoin kritik bir yükseliş sinyali olacaktır. Öte yandan günlük destekler sırayla 32.500 30.000 ve 27.500 dolar olarak vurgulanıyor.

Düşüş Olasılığı

 Saatlik grafikte bir Yusufçuk Dojinin 39 bin dolarda geçersiz kılındığını belirtmekte fayda var. Bitcoin 34 bin doların altına düştü ve neredeyse 33.333 doları test etti. Şimdilik 1 saatlik grafikte 36 bin doların üzerinde ve 200 SMAnın tutulması BTCyi daha da düşmekten kurtarabilir ve belki de tersine dönüşü 40 bin dolara başlatabilir.

 Bitcoindeki düşüş hala devam edebilir bu nedenle kısa vadede destek alanlarını 32.500 30 bin ve 27.500 dolar olarak yeniden test etme olasılığı var. Önemli 35 bin dolar ın ve 200 SMAnın altında bir günlük kapanış muhtemelen başka bir düşüş olasılığını artırarak daha fazla satış emri talep edecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku