Popüler Analist Bitcoin İçin Uyardı: Daha Fazla Düşebilir!

Popüler Analist Bitcoin İçin Uyardı: Daha Fazla Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak daha önce tahminlerini aktardığımız popüler kripto para analisti Jamie Coutts, yaptığı son açıklamalarla dikkatleri üstüne topladı. Özellikle Bitcoin (BTC) için konuşan ünlü kripto para analisti, yaptığı analizlerde Bitcoin için daha fazla düşüş öngördüğünü aktardı. Peki, lider kripto para için sıradaki seviyeler ne? Ünlü analist hangi seviyelere işaret ediyor? İşte detaylar.

Analist Bitcoin için uyarılarda bulundu: Çıkış sinyali olabilir

Kripto para piyasasının tanınan analistlerinden Bloomberg Intelligence’ın kripto piyasası analisti Jamie Coutts, Bitcoin konusunda bir uyarı yayınlayarak BTC’nin küresel likidite daralmasına karşı savunmasız hale geldiği uyarısında bulundu. Özellikle son dönemlerdeki düşüşlere dikkat çeken ünlü analist, lider kripto için daha fazla düşüşe işaret ediyor. Coutts, sosyal medya platformu Twitter’da Bitcoin’in Temmuz ayı ortalarında 29.500 dolarlık bir fiyatla piyasadan “çıkış sinyali” verdiğini ve bu seviyenin mevcut fiyatlardan yaklaşık %11 daha yüksek olduğunu söylüyor. Ünlü analist, şu sözleri aktarıyor:

Trend modelimiz hala 29.500 dolardan pazarın dışında (negatif).

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 26.187 dolardan işlem görüyor. Bununla beraber popüler analist Coutts’a göre Bitcoin ancak küresel likidite seviyesi genişlediğinde yükselişe geçebilir.

Bu arada küresel likidite daralması (para arzı ve merkez bankası bilançoları) yavaşladı, ancak hala son derece negatif. Bu durum tersine dönene kadar Bitcoin’in yükselmesi pek olası değil. Muhtemelen daha da düşecek.

BTC ETF’leri bir katalizör olabilir

Uzmanlar piyasaya karşı dikkatli olunması gerektiğini aktarırken ünlü kripto para analisti Coutts, ABD’deki likidite seviyeleri hakkında kritik sözler aktararak yakın zamanda daha fazla düşüşe işaret ediyor. Bununla beraber ünlü Bloomberg analisti şu sözleri aktarıyor:

ABD Likidite endeksi son zamanlarda daha yüksek olmasına rağmen, sadece yatay bir aralıkta dolaşıyor ve bu nedenle, anlamlı bir yükseliş olmadığı sürece sinyaller temelde gürültüden ibarettir, bu da muhtemelen yalnızca Federal Rezerv’den bir politika değişikliği ile gelecektir. Bu da kısa vadede pek olası görünmüyor.

Bloomberg Intelligence analisti, ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) beklenen onayının kripto piyasaları için uzun vadede olumlu bir katalizör olabileceğini, ancak kurumsal yatırımcılardan dijital varlıklara yönelik talebin likidite artana kadar önemli olmayacağını söylüyor. Uzmanlar Bitcoin için kritik açıklamalarda bulunurken yatırımcıların BTC’ye yönelik dikkatli olmasını öneriyor. Bu yüzden yatırımcılar dikkatli olmalılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Popüler Analist Bitcoin İçin Uyardı: Daha Fazla Düşebilir!