Bitwise Bitcoin ve Ethereum ETF'si İçin Geri Adım Atıyor!

Bitwise Bitcoin ve Ethereum ETF’si İçin Geri Adım Atıyor! İşte Detaylar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aktarılan son verilere göre Bitwise, yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ETF’si için geri adım atarak 3 Ağustos’ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) geri çekmek için başvuruda bulundu! İşte detaylar…

Bitwise Bitcoin ve Ethereum ETF’sine yönelik geri adım attı

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere olayların şaşırtıcı bir şekilde gelişmesiyle Bitwise, 3 Ağustos’ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı Bitcoin ve Ethereum spot ETF başvurusunu geri çekmek için başvuruda bulundu. Bununla beraber kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere başvurunun geri çekilmesinin zamanlaması ise oldukça manidar. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, Bloomberg’e verdiği mülakatta SEC’i tüm ETF’lere yeşil ışık yakmaya çağırmıştı. Fakat son olarak yapılan bu hamle ile beraber işler tam tersine dönmüş gözüküyor.

Brezilyalı Büyük Şirketten Bitcoin ETF Başvurusu Geldi!

ETF başvurusu, ikisi arasındaki göreceli piyasa kapitalizasyonuna dayalı olarak Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmesi veya Ethereum Vadeli İşlem Sözleşmesine fon tahsis etmeyi amaçlıyordu. Bitwise, aynı dönemde başka bir ETF oluşturmak için ProShares ile ortaklık bile kurdu.

Bitwise ne amaçlıyor

Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından piyasadaki yükseliş eğilimine rağmen Bitwise, eylem planını sessizce yeniden gözden geçiriyor gibi görünüyor. Bitcoin ve Ethereum Piyasa Değeri Stratejisi için geri çekilme sürpriz oldu; ancak başvuruda, “Fon, yatırımcılara sermaye takdiri sağlamayı amaçlamaktadır. Fonun yatırım hedefine ulaşacağına dair hiçbir güvence verilemez.” sözleri kritik oldu.

Varlık yönetim şirketi geri çekilme açıklamasında yalnızca “Tröst artık Fonun etkinliğini talep etme niyetinde değildir ve Tröstün Kayıt Beyanında yukarıda belirtilen Sonradan Etkili Değişiklik uyarınca Fonun hiçbir menkul kıymeti satılmamıştır veya satılmayacaktır” sözlerinde bulundu. Öte yandan bu Bitwise’ın geri çektiği ilk ETF başvurusu değil. Bitwise bu yılın başlarında Ethereum Strategy ETF için bir başvuruda bulunmuştu. ETF, ön zamanlı ve arka zamanlı Ethereum Vadeli İşlemlerine yatırım yapmayı amaçlıyordu. Ancak varlık yöneticisi, başvurudan sadece bir hafta sonra ETF’yi geri çekti.

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ETF'leri Yakında Onaylanabilir!

Bitwise’ın kripto topluluğu için ne sakladığını anlamak şimdilik karmaşık gözüküyor. Uzmanlara göre kripto varlık yönetim firmalarının Baş sorumlularının açıklamaları ile eylemleri arasındaki çelişki yatırımcılar arasında kafa karışıklığı yaratıyor. Bununla birlikte, Varlık Yöneticisinin Bitcoin Spot ETF’sinin hala başvuruda olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu yüzden uzmanlar piyasaların yakından takip edilmesini öneriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitwise Bitcoin ve Ethereum ETF’si İçin Geri Adım Atıyor! İşte Detaylar