ABD Başkanlık Adayı: Çocuklarım İçin Bitcoin Satın Aldım!
ABD Başkanlık Adayı: Çocuklarım İçin Bitcoin Satın Aldım!

ABD Başkanlık Adayı: Çocuklarım İçin Bitcoin Satın Aldım!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının da yakından takip ettiği ABD Başkanlık seçimlerinin önde gelen isimlerinden Robert F. Kennedy Jr., yakın zamanlı açıklamalarında çocukları için her birine ikişer tane Bitcoin satın aldığını söyledi! İşte detaylar…

“7 Çocuğumun her biri için ikişer Bitcoin aldım!”

Kripto yanlısı duruşunun altını çizen yakın tarihli bir açıklamada 2024 ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., çocukları için Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Demokrat aday, bu yılın başlarında yedi çocuğunun her biri için iki Bitcoin satın aldığını doğruladı. Kennedy’nin Bitcoin’e yatırım yapma kararı, Mayıs ayında Bitcoin Miami Konferansı’nda yaptığı Bitcoin yanlısı açıklamaların ardından kripto topluluğu ve ana akım medyanın eleştirilerine maruz kalmasının ardından geldi. Eleştirmenler, “değişken bir emtiayı” teşvik ederken, bu emtiada kişisel bir hissesi olmadığına dikkat çekti. Eleştirilere yanıt olarak Kennedy, parasını ağzının olduğu yere koymaya karar verdi ve 26 Temmuz’da bir Twitter Space konuşmasında şu sözleri paylaştı:

Bitcoin konferansından hemen sonra büyük bir çek aldım ve dedim ki, tamam, biliyorsunuz, paramı ağzımın olduğu yere koyacağım ve böylece yedi çocuğumun her biri için iki Bitcoin aldım.

Robert Francis Kennedy Jr. 17 Ocak 1954 doğumlu Amerikalı bir çevre avukatı, yazar, Kennedy ailesinin bir üyesi, 2024 Demokrat Parti başkan adayı ve aşı karşıtı propaganda ve sağlıkla ilgili komplo teorilerini desteklemesiyle tanınan tartışmalı bir figür olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü isim eski ABD Başsavcısı Robert F. Kennedy’nin oğlu ve Başkan John F. Kennedy’nin yeğeni olarak da tanınıyor.  Kennedy’nin yedi çocuğu arasında önceki evliliklerinden altı biyolojik çocuğu ve aktris Cheryl Hines ile olan mevcut evliliğinden bir üvey kızı bulunmaktadır.

“Bitcoin’e kişisel bir yatırımım yok!”

Kennedy, Bitcoin Miami Konferansı’nda yaptığı konuşma sırasında Bitcoin’e herhangi bir kişisel yatırımı olduğunu reddetti. Ancak son açıklaması, Kennedy’nin Haziran ayı sonunda “100.001 ila 250.000 dolar arasında” Bitcoin’e sahip olduğunu gösteren sızdırılmış bir mali belge ile uyumlu gözüküyor. Bununla beraber TheStreet tarafından bildirildiği üzere, Heal-the-Divide P tarafından 19 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasında Kennedy, Bitcoin ortamını önemli ölçüde yeniden şekillendirebilecek ve finansal pazardaki konumunu güçlendirebilecek bir dizi politika girişimini açıkladı.

Basın açıklamasına göre Kennedy, ABD Hazine bonolarını, tahvillerini ve tahvillerini Bitcoin ve değerli metaller de dahil olmak üzere sert varlıkların bir kombinasyonu ile destekleyerek ABD Dolarını güçlendirmeyi öneriyor. Bu stratejinin, Bitcoin’in sürdürülebilirliğini sağlamlaştırırken doların finans piyasasındaki hakimiyetini yeniden tesis edebileceğini söylüyor. Kennedy bu yaklaşımın enflasyonu dizginlemeye yardımcı olabileceğine ve yeni bir Amerikan finansal istikrar, barış ve refah çağını başlatabileceğine inanıyor.

ABD Başkan adayı kripto para sahiplerine seslendi

Kennedy tarafından açıklanan ikinci büyük öneri ise Bitcoin sahiplerine yönelik bir vergi teşviki. Özellikle, Bitcoin sahipleri Bitcoin’i dolarla değiştirdiklerinde, bunun vergiden muaf bir olay olmasını öneriyor. Bu politika sadece Amerika’daki yüksek teknoloji yatırımlarının ve işlerin korunmasına yardımcı olmayı değil, aynı zamanda Bitcoin işlemleri artık IRS’ye bir vergi bildirimi olayı olmayacağı için tüm Amerikalılar için finansal gizliliği yeniden sağlamayı amaçlamaktadır. Kennedy’nin vizyonu Almanya, Portekiz, Singapur ve Hong Kong gibi ülkeler tarafından sağlanan vergi teşvikleri ile uyumludur.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere bu çığır açan girişimlere ek olarak Kennedy başka Bitcoin politikaları da önerdi. Bunlar arasında Bitcoin’in kendi kendini saklama hakkının ve kişinin evinde düğüm çalıştırma hakkının sağlanması yer alıyor. Kennedy ayrıca kripto operasyonları için enerji bolluğunu teşvik etmek amacıyla enerjinin sektörden bağımsız bir şekilde düzenlenmesi politikasının benimsenmesini öneriyor. Ayrıca, Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını ve bir menkul kıymet olarak düzenlenmemesi gerektiğini kabul ederek “mantıklı yargı yetkisi ve yönetişimi” netleştirmeyi ve uygulamayı amaçlamaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD Başkanlık Adayı: Çocuklarım İçin Bitcoin Satın Aldım!