Popüler 2 Analistten Kritik Solana Açıklaması: Kısa Vadede 200 Dolar Mümkün mü?

55

Bu yıl, kripto para piyasası ivme kazanırken, özellikle bazı altcoin projeleri ön plana çıktı. Cardano’nun yükselişi son haftalara damgasını vuruken, ‘Ethereum katili’ olarak adlandırılan Solana da emin adımlarla yoluna ilerliyor. SOL, geçen ay yüzde 300 arttı ve Dogecoin’i geride bırakarak en değerli kripto para birimleri tablosunda yedinci sıraya yerleşti. An itibariyle, SOL 42 milyar dolarlık değeri ile 140 dolardan işlem görüyor.

Solana fiyat artışında ekosistemdeki hareketlilik büyük rol oynuyor

Solana (SOL)’un, Elon Musk ve diğer ünlülerden destek aldıktan sonra, yılın en gözde kripto para birimi Dogecoin’i geride bırakmasının sembolik bir önemi var. 2017 yılında piyasaya sürülen kripto para birimi, Lloyds Banking Group, Electronic Arts ve Ferrari gibi devlerden  bile daha değerli hale geldi. Solana’nın yükselişi, bazı uzmanları bile şaşırttı.


Solana’nın (SOL) fiyatı, Blockchain sistemi, şu anda bir çok proje için uygun bir alternatif merkez potansiyelini sergilediği için mükemmel bir yükseliş ivmesi kazandı. Solana’nın geçen hafta, yüzde 60 değer kazanarak 145 dolara yükselmesinin arkasında ekosistemdeki hareketlilik var. Özellikle NFT hizmetinin başlaması büyük bir katalizör. Solana, Ethereum katili olarak adlandırılan en son büyük proje olarak ortaya çıkıyor. Ethereum, DeFi ve NFT”ler sayesinde büyük ilerleme kaydetti. Ancak, yüksek ücretler nedeniyle hala eleştiri alıyor. Cardano, akıllı sözleşme yeteneklerine bile sahip olmamasına rağmen, aynı anlatı ile üçüncü en büyük kripto para birimi olmayı başardı. Polkadot da bu yarışta yerini aldı. CEX.IO borsasında veri analitiği başkanı Yuri Mazur, Solana ekossiteminde meydana gelecek yeni güncellemeler, sosyal medya hareketliliği ve kurumsal yatırım sayesinde fiyatın yeni ATH’lere ulaşacağını söyledi.

SOL fiyatı yükselmeye devam edecek

Analistler, henüz Solana fiyatında zirvenin görülüp görülmediğini anlamanın zor olduğunu belirtti. The Crypto Dog takma adıyla tanınan analist, yatırımcılara Solana’ya güvenmeleri ve  uzun vadede fiyatın artacağını belirtti ve şunları ekledi.

Bazı yatırımcılar, yüksek işlem maliyetleri nedeniyle Ethereum ekosisteminden uzaklaşıyor. Solana ise  Ethereum’a karşı esnek ve daha iyi bir alternatif olduğunu kanıtlıyor. Fiyat uzun vadede artacak.

Bununla birlikte, analiste göre Solana’yı yeni Ethereum katili olarak taçlandırmak için henüz erken. Solana’nın büyük bir DeFi ve NFT altyapısı olma konusunda kat etmesi gereken uzun bir yol var. Ethereum’da da güncellemeler ve yenilikler tüm hızıyla devam ediyor. Cardano ise kritik tarih olan 12 Eylül’ü bekliyor. Solana, büyümesini sürdürmek için, Cardano dahil olmak üzere daha iyi güncellemeler ve özellikler ortaya koymalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku