Pompliano’dan Altın Tutkunu Peter Schiff’e: “Bitcoin Konusunda Pişman Olacak”

0 0

Altın tutkunu Peter Schiff Bitcoin hakkındaki ifadelerinin % 1’inin bile yanlış olduğunun ortaya çıkması durumunda sonsuza dek kendini tekmeleyecek. Morgan Creek Digitalin kurucu ortağı ve hızlı bir Bitcoin savunucusu olan Anthony Pompliano’nun 31 Temmuz’daki kripto para birimi dünyasının son kamuya açık tartışmasında vardığı sonuç bu.Bitcoin’de Pompliano ile Schiff karşı Karşıya

Ev sahibi Ran Neuner ile CNBC Afrikadaki özel bir tartışmada Pomp bir saat boyunca Schiffin altının faydaları ve Bitcoinin asla gerçek anlamda bir değeri olamayacağına dair görüşlerini dinledi. Schiff programda şöyle diyor:

“İnsanlar eğer Bitcoin’e ne olacağı konusunda haklılarsa BTC sahibi olan tüm insanlar gerçekten zengin olacak. Bu zenginlik zaten insanların gitmesini istemedikleri bir rüya.” 

Sözlerine devam eden Schiff kripto para yatırımcılarının “kendi açgözlülükleri nedeniyle saldırıya uğradığını” ve Bitcoinin bir anlamda dinin biçimi haline geldiğini”  ifade ediyor ve 
“Bir balonun içinde yaşarken balonu göremezsiniz” diyor.

“Kendini Sonsuza Dek Tekmeleyeceksin”

Pompliano daha önce sosyal medyada defalarca Schiff ile mücadele etmişti hatta geçen ayın başlarında bir bağış kampanyası düzenledi Schiff’in yanlışlıkla 0.21 BTCnin sahibi olduğunu gördü.

Pompliano bu kez Bitcoine kıyasla altın tutkunlarının kaybeden tarafta olacağı şeklinde geleceğe dair kesin bir vizyon ortaya koydu. İstatistiksel olarak bu senaryo olasılığının yüksek olduğunu savundu.

“Peter ve diğerlerinin söylediklerine gerçekten inanır ve % 100 güven duyarsanız o zaman bu durumda yanlışlanma ihtimalinizin % 0 olduğu anlamına gelir. Ama eğer Bitcoin’in değerli olma ihtimali % 100 ise işte o zaman fırsatları kaçırıyor olabilirsiniz. Yeni bir teknolojiden ve yeni bir trendden bahsediyoruz.”
Eğer yanlış olma ihtimalin % 1 bile olsa asimetrik bir varlık olduğu düşünüldüğünde bu durum senin kendini sonsuza dek tekmeleyeceğin bunun için zaman harcadığın sinirleneceğin anlamına gelir. Zira sen fırsatı kaçırdın demektir.”

Pompliano’nun açısı bu hafta bir başka büyük yatırımcının görüşünü Bitcoin’in potansiyel olarak “inanılmaz derecede değer biçilmemiş” olduğunu açıklayan eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal’ü hatırlatıyor.

Benzer şekilde asimetrik varlık Bitcoinden bahseden Pal Bitcoinin alternatif bir finansal sistem olarak başarılı olma şansının % 1i olsa bile piyasa değeri olarak insanların hayal edemeyecekleri bir seviyeye fırlayabileceğini savunuyor..

Stephan Livera Podcast yayınında “Öyleyse % 1 çalışma şansı olsa bile… sizin söyledikleriniz gülünç derecede düşük fiyatlar” ifadelerini kullanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku