Brezilya Merkez Bankası eski yöneticisi: Bitcoin olağanüstü bir sistem

0 0

Brezilya Merkez Bankası eski yöneticisi Gustavo Franco Bitcoinin olağanüstü olduğunu ve multi milyar dolarlık bir işletme olabileceğini söyledi.

Brezilya merkezli basın kurulu Estadaoya konuşan Brezilya Merkez Bankası eski yöneticisi Gustavo Franco Bitcoin gibi kripto paralar ve Facebookun dijital para projesi Libra gibi projeler hakkında yorumlarda bulundu.

Bitcoinin olağanüstü bir kripto para vakası olduğunu belirten Gustavo Franco “Bitcoin bir işletme olsaydı piyasa değeri 175 milyar dolar olacaktı.” dedi.

Gustavo Franco standart bir işletmeden farklı olarak Bitcoinin hissesi paydaşları ya da yöneticisi olmadığını vurguladı.

Gustavo Franco en büyük 100 kripto paradan yalnızca 14ünün 1 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip olduğunu belirtti.

Brezilya Merkez Bankasında 1990lı yılların başı ve sonunda iki defa yöneticilik görevini üstlenen Gustavo Franco daha sonra kendi özel yatırım firması Rio Bravo Investimentosu kurdu.

Dünya çapındaki birçok Merkez Bankası yöneticisinin kripto paralar ile ilgili olumsuz görüşlerinin aksine Gustavo Franco Bitcoine ilişkin olumlu görüş bildirmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde Çin Merkez Bankası Çin Halk Bankası PBoC özellikle Libranın rolü konusundaki endişelerini dile getirmişti. 

Facebook kripto para projesi Libranın yasal para destekli olacağını söylese de Çin Libranın para politikası finansal istikrar ve uluslararası para politikasındaki etkisinin tartışmalı olacağını savunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku